13. 2. 2023,
22.49

1 leto, 2 meseca

Thermometer Blue 0,04

Napoli Tio Cipot Domen Črnigoj Petar Stojanović Samir Handanović Lazio Juventus Inter AC Milan Sandi Lovrič Jaka Bijol serie A Udinese italijansko prvenstvo

Ponedeljek, 13. 2. 2023, 22.49

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 22. KROG

Ničla za Črnigoja, Napoli po remiju Interja že na +15

Domen Črnigoj Salernitana | Domen Črnigoj je s Salernitano zabeležil nov poraz. | Foto Guliverimage

Domen Črnigoj je s Salernitano zabeležil nov poraz.

V 22. krogu italijanskega prvenstva je Domen Črnigoj s Salernitano z 0:1 klonil na gostovanju pri Veroni. Slovenski reprezentant, ki je igral do 56. minute, je s soigralci zabeležil še enajsti poraz v sezoni. Inter, pri katerem je bil Samir Handanović na klopi, je za konec kroga z 0:0 remiziral pri Sampdorii Martina Turka, ki je soigralce prav tako spremljal s klopi za rezerve. Inter po drugem remiju v sezoni zdaj za vodilnim Napolijem zaostaja že 15 točk.

Udinese je v nedeljo doma osvojil točko proti Sassuolu (2:2). Videmčani so na tekmi dvakrat povedli, a ostali brez treh točk. V prvi minuti oziroma po 25 sekundah je prav po podaji Jake Bijola gol dosegel Iyenoma Udogie. To je bil najhitrejše doseženi zadetek Udineseja po več kot dveh letih. Vsega pet minut kasneje je za Sassuolo izenačil Matheus Henrique, potem ko se je njegov strel nesrečno odbil od Bijola in premagal vratarja Marca Silvestrija.

Jaka Bijol se je proti Sassuolu izkazal z zadetkom in podajo. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Jaka Bijol se je proti Sassuolu izkazal z zadetkom in podajo. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Je pa Bijol na drugi strani v 28. minuti izkoristil lepo podajo Lazarja Samardžića in iztegnil nogo za novo vodstvo Videmčanov. To je bil Vuzeničanov tretji gol v sezoni. So pa že pred polčasom gostje izkoristili še eno napako domačih, ko je avtogol dosegel Nehuen Perez. Udinese je na lestvici osmi s 30 točkami.

Napoli se je maščeval Cremoneseju

Z 59 točkami je na vrhu Napoli, ki je v nedeljo zvečer gostil zadnjeuvrščeni Cremonese in z goli Hviče Kvarachelie, Victorja Osimhena in Eljifa Elmasa zmagal s 3:0. Na lestvici imajo Neapeljčani 15 točk naskoka pred Interjem iz Milana. Vodilni klub se je maščeval Cremoneseju za nedaven nepričakovan izpad iz pokala, ko je izgubil doma na stadionu Diego Armando Maradona.

Nigerijec Victor Osimhen je prvi strelec serie A. | Foto: Reuters Nigerijec Victor Osimhen je prvi strelec serie A. Foto: Reuters

Juventus, ki bi bil brez 15 kazenskih točk na drugem mestu, se je z zmago nad Fiorentino povzpel na deveto mesto.

Za uvod v 22. krog italijanskega prvenstva je prvak AC Milan z golom Olivierja Girouda premagal sedmi Torino in končal niz treh porazov v serie A.

V soboto sta se v slovenskem spopadu Empoli Petra Stojanovića in Spezia Tia Cipota razšla brez zmagovalca (2:2). Oba slovenska legionarja sta v igro vstopila v drugem polčasu. Z remijem se je končala tudi druga tekma dneva, ko je v Lecceju gostovala tretjeuvrščena Roma. V večernem sobotnem derbiju je Atalanta na Olimpiju prekrižala načrte Laziu.