13. 12. 2021,
22.42

2 leti, 4 mesece

Thermometer Blue 0,02

AC Milan Vid Belec Petar Stojanović Leo Štulac Domen Črnigoj Inter Samir Handanović Josip Iličić Atalanta Juventus italijansko prvenstvo serie A

Ponedeljek, 13. 12. 2021, 22.42

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 17. KROG

Handanović zaklenil vrata, Inter skočil na vrh

Samir Handanović | Samir Handanović je z Interjem skočil na vrh serie A. | Foto Reuters

Samir Handanović je z Interjem skočil na vrh serie A.

V 17. krogu italijanskega prvenstva sta nedeljski spored v Milanu sklenila Inter s Samirjem Handanovićem in Cagliari. Handanovićevi so zmagali s 4:0, izkoristili spodrsljaj Milana in se povzpeli na vrh serie A. Atalanta Josipa Iličića, ki bo sezono spomladi nadaljevala v ligi Europa, je danes gostovala v Veroni in zmagala z 2:1. Inter ima zdaj točko več od drugouvrščenega mestnega tekmeca ter tri od tretjeuvrščene Atalante. Na zadnji tekmi kroga je Roma v ponedeljek premagala Spezio.

Nogometaši Atalante so v Veroni slavili z 2:1. Slovenski reprezentant Josip Iličić je za zasedbo iz Bergama igral od 56. minute, za nove tri točke pa sta poskrbela Rus Aleksej Mirančuk (37.) in Nizozemec Teun Koopmeiners (62.). Za gostitelje je edini gol dosegel Argentinec Giovanni Simeone (22.).

Empoli s Petrom Stojanovićem, ki se je v prejšnjem krogu vpisal med strelce, in Leom Štulcem si je zagotovil veliko in nepričakovano zmago proti Napoliju (1:0). Edini gol je padel v 71. minuti, z zvrhano mero sreče ga je "po fliperju" dosegel Patrick Cutrone, ki ga je žoga zadela v tilnik in presenetila kolumbijskega vratarja Davida Ospino.

Spodrsljaj Juventusa, Ibrahimović rešil Milan pred katastrofo

V soboto je Vid Belec z zadnjo Salernitano gostoval pri Fiorentini in klonil visoko, z 0:4. Venezia z Domnom Črnigojem, ki je v prejšnjem krogu zabil prvenec v dresu italijanskega kluba, je proti Juventusu odnesla veliko točko (1:1). Vodilni Milan je v tem tednu končal evropske nastope v tej sezoni in na gostovanju v Vidmu izvlekel točko (1:1). Junak srečanja je v 92. minuti postal Zlatan Ibrahimović.

Ibrahimović je Milanu priboril točko. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Ibrahimović je Milanu priboril točko. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Juventus je v Benetkah načrtoval deveto zmago v tej sezoni, na koncu pa je po novi bledi predstavi osvojil le točko. Stara dama je od 12. minute igrala brez Argentinca Paula Dybale, ki je zaradi poškodbe zapustil zelenico, povedla pa je v 32. minuti, ko je zadel Španec Alvaro Morata. V nadaljevanju je bila zasedba iz Benetk povsem enakovredna, na trenutke celo boljša od slovite ekipe iz Torina, izenačujoči gol pa je v 55. minuti dosegel Mattia Aramu.

Genoa : Sampdoria 1:3 (0:1)
Destro 78.; Gabbiadini 7., 67., Caputo 49.

Sobota, 11. december:
Fiorentina : Salernitana 4:0 (1:0)
Bonaventura 31., Vlahović 51., 84., Maleh 90.
Vid Belec (Salernitana) je branil celotno tekmo.

Venezia : Juventus 1:1 (0:1)
Aramu 55.; Morata 32.
Domen Črnigoj (Venezia) je igral do 79. minute.

Udinese : AC Milan 1:1 (1:0)
Betuncal 17.; Ibrahimović 90.+2. R.K.: Success 90.+6/Udinese

Nedelja, 12. december:
Torino : Bologna 2:1 (1:0)
Sanabria 24., Skorupski 69/ag; Orsolini 79./11-m

Verona : Atalanta 1:2 (1:1)
Simeone 22.; Miranchuk 37., Koopmeiners 62.
Josip Iličić (Atalanta) je igral od 56. minute.

Napoli : Empoli 0:1 (0:0)
Cutrone 71.
Petar Stojanović (Empoli) je igral celotno tekmo, Leo Štulac (Empoli) je igral do 64. minute

Sassuolo : Lazio 2:1 (0:1)
Berardi 63., Raspadori 69; Zaccagni 6. R.K.: Ayhan 87./Sassuolo

Inter : Cagliari 4:0 (1:0)
Martinez 29., 68., Sanchez 50., Calhanoglu 66.
Martinez (Inter) je v 44. minuti zapravil 11m.