dve zapravljeni 11-metrovki

Nočna mora Ramosa, selektor mu je stopil v bran

Sergio Ramos | Sergio Ramos je na obračunu s Švico zapravili dve 11-metrovki. | Foto Guliver/Getty Images

Sergio Ramos je na obračunu s Švico zapravili dve 11-metrovki.

Španski selektor Luis Enrique je po sobotni tekmi lige narodov, ko je njegova reprezentanca remizirala z 1:1 na gostovanju v Švici, branil nesrečnega kapetana Sergija Ramosa, ki je na tekmi, na kateri je dosegel evropski rekord po nastopih za nogometno reprezentanco, zapravil kar dve enajstmetrovki.

Slovenija Kosovo Jasmin Kurtić
Sportal Slovenija v sodnikovem dodatku do zmage nad Kosovom!

"Število enajstmetrovk, ki jih je Sergio izvajal in zadel, niso iz tega planeta. Če bi bil dosojen še tretji kazenski strel, bi tudi tega izvajal on," je na novinarski konferenci po tekmi odločno zatrdil Enrique.

Španija je bila v zaostanku od zadetka Remoja Feulerja v 26. minuti, šele v 89.minuti je izenačil Gerard Moreno. Ramosovi enajstmetrovki v 58. kot 79. minuti je ustavil vratar Yann Sommer.

Ramos je kazenski udarec zgrešil prvič po 25 uspešnih strelih v nizu na klubski in reprezentančni ravni. Tokrat je izboljšal rekordno število tekem za reprezentanco v Evropi, sedaj ima nastopov 177, enega več od Italijana Gianluigija Buffona.

"Če bi bil dosojen še tretji kazenski strel, bi tudi tega izvajal on," je na novinarski konferenci po tekmi odločno zatrdil Luis Enrique. | Foto: Reuters "Če bi bil dosojen še tretji kazenski strel, bi tudi tega izvajal on," je na novinarski konferenci po tekmi odločno zatrdil Luis Enrique. Foto: Reuters

Na drugem mestu

Španija je v skupini 4 sedaj druga, ker je Nemčija doma ugnala z Ukrajino s 3:1. Nemci imajo točko prednosti pred Španijo in na zadnji medsebojni tekmi v torek v Sevilli potrebujejo le remi za osvojitev prvega mesta.

"Proti Švici smo želeli zmagati, borili smo se do konca, ni bilo dovolj, iztržili smo remi. Za nami je zelo zahtevna tekma, toda še vedno je vse v naših rokah," pa je dejal Moreno.