14. 7. 2019,
23.09

4 leta, 9 mesecev

Thermometer Blue 0,12

afriški pokal narodov Afriško Prvenstvo Kairo Senegal Tunizija Alžirija Nigerija

Nedelja, 14. 7. 2019, 23.09

Afriški pokal, polfinale

Senegal in Alžirija finalista afriškega prvenstva

Senegal Afriški pokal 2019 | Foto Reuters

Na afriškem nogometnem prvenstvu v Egiptu sta znana finalista. Kot prvi so si finale priigrali Senegalci, ki so v Kairu v prvem polfinalu po podaljšku premagali Tunizijo z 1:0 (0:0, 0:0), drugi pa so postali Alžirci, ki so prav tako v Kairu ugnali Nigerijo z 2:1 (1:0).

Redni del prvega polfinala med Senegalom in Tunizijo ni dal odločitve, zato pa je v podaljšku v 100. minuti avtogol dosegel Dylan Bronn in Senegalu prinesel vsaj ponovitev največjega uspeha s tovrstnih prvenstev, finalist je bil tudi leta 2002. Tunizija na drugi strani se je edinega naslova veselila 2004.

Drugi polfinale so dobili Alžirci, afriški prvaki 1990. Ti so povedli v 40. minuti z avtogolom Williama Troost-Ekonga. Nigerijci, trikratni prvaki Afrike, so izenačili v 72. minuti enajstmetrovki Odiona Ighaloja, odločilni zadetek pa je že v peti minuti sodniškega dodatka prispeval zvezdnik Alžirije Riyad Mahrez.

Tekma za tretje mesto bo v sredo, finale pa v petek. Obe tekmi bosta ob 21. uri.