Schalke

Nedelja, 8. 5. 2022, 8.29

Schalke po zmagi nad St. Paulijem nazaj v bundesligo

Schalke | Foto Reuters

Nogometaši Schalkeja 04 so si zagotovili vrnitev v nemško prvo ligo po zgolj eni sezoni v drugoligaški konkurenci. Potem ko so v predzadnjem, 33. krogu doma s 3:2 (0:2) po preobratu premagali St. Pauli, je že jasno, da se sedemkratni nemški prvak vrača v bundesligo.

Gosti iz Hamburga so sicer ob polčasu z dvema goloma mladega hrvaškega nogometaša Igorja Matanovića (9., 17. minuta) vodili, vendar je Schalkeju uspel veliki preobrat.

Simon Terrode je na začetku drugega polčasa (47.) z bele točke najprej znižal zaostanek, nato pa v 71. minuti poskrbel za izenačenje, zmagoviti zadetek pa je dosegel Rodrigo Zalazer v 78. minuti.

Z zmago je vodilni Schalke prišel do 62 točk, pet več od drugega na lestvici HSV, tretjega Darmstadta in četrtega Werderja, ki pa ima tekmo manj. St. Pauli je ostal na petem mestu s 54 točkami. Prvi dve ekipi druge nemške lige si neposredno zagotovita prestop v bundesligo, tretja ekipa pa bo odigrala kvalifikacije s 16. ekipo bundeslige.

Kar nekaj navijačev Schalkeja je bilo poškodovanih, potem ko jih je približno 2000 steklo na igrišče ob proslavljanju vrnitve v bundesligo, poroča nemška tiskovna agencija dpa. Nekaj so jih morali prepeljati v bolnišnico zaradi poškodb in padcev.

Policija iz Gelsenkirchna je v današnji izjavi za javnost sporočila, da je zabeležila 144 incidentov pirotehnike pred in med tekmo. V prerivanju navijačev je bil poškodovan tudi eden od policistov, še poroča dpa, proti 20 osebam pa je policija sprožila kazenski postopek.