19.53

nogomet Juventus Boštjan Cesar AC Milan Lazio Inter Samir Handanović Josip Iličić Jasmin Kurtić

Petek, 29. 8. 2014, 19.53

Samir Handanović do točke v velikem derbiju

V mestnem derbiju se v 12. krogu italijanskega prvenstva sta Milan in Inter Samirja Handanovića remizirala. Valter Birsa je Chievu pomagal do remija.

Derbi kroga je imel seveda tudi slovenski pridih. V enajsterici Interja je 90 minut branil Samir Handanović, medtem ko je Rene Krhin na priložnost čakal na klopi, a je ni dočakal. Tekma je bila posebna tudi zato, ker se je na klop Interja vrnil Roberto Mancini. Italijan je pred leti s črno-modrimi osvojil tri naslove italijanskega prvaka.

Fiorentina je z 2:1 premagala Hellas v Veroni. Jasmin Kurtić je za goste igral v zadnjih osmih minutah. Josip Iličić je sedel na klopi in ni dobil priložnosti za igro.

Cesena je doma remizirala s Sampdorio z 1:1. Pri domačih je Luka Krajnc spet sedel na klopi, priložnosti za igro tudi tokrat ni dobil.

Chievo je remiziral v gosteh pri Udineseju v Vidmu z 1:1. Od treh Slovencev je igral le Valter Birsa, na igrišču je bil do 87. minute. Boštjan Cesar in Dejan Lazarević sta obsedela na klopi gostov. Antonio Di Natale, ki je zadel za domače, je prišel do 200. zadetka v prvi italijanski ligi.

Palermo Siniše Anđelkovića pa se bo za točke potegoval šele v ponedeljek zvečer, ko bo gostoval v Genovi.