17.06

NK Maribor NK Maribor ND Gorica pokal Slovenije

Sreda, 21. 5. 2014, 17.06

Rezervist Gorici nepričakovano prinesel pokal

Nogometaši Gorice, ki so v Kopru z dvema goloma rezervista Francesca Finocchia premagali Maribor z 2:0, so zmagovalci slovenskega pokala za sezono 2013/14.

Nogometašem Maribora, ki so pred časom osvojili tretji zaporedni prvenstveni naslov, ni uspelo ubraniti dvojne krone. V prvem polčasu gledalci na Bonifiki v Kopru niso videli golov, v drugem je bilo veliko bolj razburljivo. Priložnosti ni manjkalo, odločitev pa je padla v zaključku tekme.

Takrat je veliki junak finala postal mladi napadalec Francesco Finocchio, ki je prišel na igrišče malce pred tem, potem pa v 79. minuti zadel za vodstvo Novogoričanov z 1:0. Že sedem minut pozneje je Italijan zadel še drugič in finale je bil odločen.

Gorica je prišla do tretjega pokalnega naslova in prvega po dvanajstih letih čakanja. Maribor ostaja pri osmih.