NK Domžale NK Zavrč NK Gorica NK Rudar NK Krško NK Krka NK Celje NK Koper NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija Prva liga Telekom Slovenije

Nedelja, 24. 4. 2016, 19.11

Po Olimpiji je svoje navijače šokiral še Maribor

7

V zadnji tekmi 31. kroga Prve lige Telekom Slovenije je Maribor doma remiziral z 2:2 proti Kopru in zapravil lepo priložnost, da bi na vrhu prehitel Olimpijo. Ta je v soboto doma izgubila proti Krškemu z 0:1.

Kapetan Olimpije Darijan Matić po porazu proti Krškemu

Olimpija, ki jo je tokrat s klopi vodil začasni trener Dejan Kopasić, 32-letnika bo zdaj nasledil Italijan Rodolfo Vanoli, je v soboto v Stožicah gostila Krško in pripravila hladen tuš za približno 2500 navijačev, kolikor se jih je zbralo na največjem slovenskem štadionu. Izgubila je z 0:1, potem ko je edini gol na tekmi za goste zabil mladi, komaj 18-letni napadalec Martin Kramarič, ki je v Krškem s statusom posojenega nogometaša Maribora in je torej odlično opravil svoje delo. Mariborčanom je omogočil, da z morebitno zmago proti Kopru prvič po lanskem avgustu skočijo pred Olimpijo in na vrh lestvice.
Nogometaši Maribora so jih spet slišali s strani navijačev. | Foto: Nogometaši Maribora so jih spet slišali s strani navijačev.

Mariborčani darila iz Ljubljane niso izkoristili. V Ljudskem vrtu so gostili Koprčane in po prvem polčasu in sporno dosojeni enajstmetrovki, ki jo je v gol spremenil Milivoje Novaković, vodili.

Zdelo se je, da bodo prišli do treh točk in skočili pred Olimpijo, a potem je sledil šok. Pravzaprav dva.

Najprej je v 71. minuti za izenačenje poskrbel Jaka Štromajer, pet minut pozneje je za velik preobrat poskrbel mladi branilec Jan Andrejašič.

V 87. minuti je Novaković z drugim golom poskrbel za izenačenje. V zaključku tekme so šli Mariborčani v juriš na zmago, imeli nekaj priložnosti, največjo prav Novaković, a jim ni uspelo.

Navijači so preskočili ograjo in slekli nogometaše

Po zadnjem sodnikovem žvižgu je v Ljudskem vrtu spet prišlo do neljubih dogodkov. Najzvestejši navijači Maribora, ki so svojim nogometašem pred časom po remiju v Zavrču sporočili, da do konca sezone pričakujejo zgolj zmage, kar nogometašem zdaj seveda ni uspelo, so preskočili ograjo, pritekli na igrišče in od igralcev zahtevali, da slečejo drese, kar so Marcos Tavares in soigralci tudi storili.

Upajmo le, da ni, kot pred tedni, ko se je pozneje rodila afera Agim Ibraimi - Zlatko Zahović, prišlo do fizičnega obračunavanja.

Tako pred zadnjimi petimi tekmami sezone še naprej vodi Olimpija, ki ima zdaj le točko prednosti. Spomnimo, 7. maja bo v Stožicah veliki derbi med Olimpijo in Mariborom. Prav lahko se zgodi, da bo o naslovu, na katerega v Ljubljani čakajo že 21 let, odločala prav ta tekma.
Olimpijo je v Stožicah šokiral napadalec Krškega, ki je tja posojen iz Maribora, komaj 18-letni Martin Kramarič. | Foto: Olimpijo je v Stožicah šokiral napadalec Krškega, ki je tja posojen iz Maribora, komaj 18-letni Martin Kramarič.

Celjani se kar ne ustavijo, Krka in Domžale sta jo le dočakala

V soboto smo videli še zmago Celja v Novi Gorici. Celjani so z dvema goloma Mateja Podlogarja prišli še do četrte zaporedne zmage. Odkar je na njihovo klop sedel Robert Pevnik, so Celjani zabeležili dve zmagi v prvenstvu in dve v polfinalu pokala proti Domžalam.

Domžalčani so po nizu kar šestih tekem v vseh tekmovanju brez zmage le prišli do pomembnih točk in bili z 2:1 boljši od Rudarja v Velenju.

V nedeljo je Krka po le točki, kolikor jih je osvojila v zadnjih sedmih prvenstvenih tekma, le prišla do zmage, potem ko je doma z 2:0 odpravila Zavrč in osvojila zelo pomembe tri točke v boju za obstanek.