Prva liga Telekom Slovenije NK Krško NK Koper

Nedelja, 10. 4. 2016, 21.11

Krško nadaljuje zmagoviti gostujoči niz

Dino Hotić | Foto Vid Ponikvar

Nogometaši Luke Koper so v 29. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Krškemu z 0:1 (0:1).

Krčani so na tretjem zaporednem gostovanju še tretjič zmagali. Po slavju v Domžalah in Celju so danes tri točke odnesli še z Obale. Junak tekme je bil predvsem v prvem polčasu živahni Dino Hotić, ki je tekmo odločil z mojstrskim prostim strelom. Krčani so tako točkovno ujeli šestouvrščene Velenjčane, Koprčanom, ki ostajajo osmi, pa pobegnili že za štiri točke.

V prvem polčasu so bili konkretnejši Krčani, ki so uvodoma dvakrat poskušali prek Luke Volariča, enkrat pa prek Enisa Đurkovića, a so bili vsi trije streli premalo natančni. V 29. minuti pa je z desne strani sprožil Dino Hotić, izkazal pa se je Vjekoslav Tomić. V 35. minuti pa koprski vratar ni imel možnosti. Znova razpoloženi Hotić je namreč izvrstno izvedel prosti strel z več kot 20 metrov in malce z desne strani žogo poslal v zgornji bližnji kot domačih vrat. Žoga je ob tem zadela še prečko. Domači navijači niso mogli uživati v predstavi svoje ekipe, saj ta ni niti enkrat ogrozila vrat Krškega, še več, sprožila ni niti enega strela.

V drugem polčasu so več napadalne angažiranosti pokazali tudi gostitelji, a le redki streli so pomenili nevarnost za izenačenje. Še najboljši je bil tisti iz 81. minute, ki ga je sprožil Ruben Belima, ko je z roba kazenskega prostora meril za kak meter nenatančno. Krčani v drugem delu niso bili tako ofenzivni, strelov je bilo manj kot v prvem polčasu, pravih priložnosti pa gledalci niso videli. Posledično se tudi izid ni spremenil.

Koprčani bodo v 30. krogu v soboto gostovali v Celju, Krčani pa bodo dan pozneje gostili Maribor.

Luka Koper : Krško 0:1 (0:1)

Stadion Bonifika, gledalcev 650, sodniki: Žganec (Ljubljana), Podobnik (Veliki Gaber) in Zupančič (Moravče).

Strelec: 0:1 Hotić (35.).
Luka Koper: Tomić, Jefthon, Datković, Belima, Valencia (od 72. Blatančić), Leko (od 46. Lokaj), Pavić, Horvat, Batur, Niguez (od 81. Štromajer), Jurina.
Krško: Zalokar, Špiler, Volarič (od 90. Drnovšek), Poljanec (od 89. Pavić), Sikošek (od 61. Jakolič), Vuklišević, Gregov, Pušaver, Žinko, Đurković, Hotić.
Rumeni kartoni: Jefthon, Niguez, Belima, Jurina, Lokaj; Sikošek, Vuklišević, Gregov, Drnovšek.