4 leta, 8 mesecev

ŽNK Pomurje liga prvakov liga prvakov nogomet

Sreda, 8. 10. 2014, 21.11

Pomurke na uvodu lige prvakinj niso bile kos favoriziranim Italijankam

Ob 15-letnici delovanja kluba so nogometašice Pomurja dosegle zgodovinski uspeh in se uvrstile v ligo prvakinj.

Za nasprotnice so v 1/16 finala dobile ekipo Torres, tretji najmočnejši klub na Uefini lestvici. Italijanke so potrdile status favoritinj in zmagale s 4:2 (2:0). Povratna tekma, v ligi prvakinj igrajo na izpadanje, bo čez teden dni.

Pred 1.300 gledalci v Lendavi so Italijanke upravičile vlogo favoritinj in si že v prvi tekmi priigrale lepo prednost. V 15. minuti je z lobom s 30 metrov zadela Paula Serrano, na 2:0 je povišala Romina Pinna v 30. minuti po napaki domače obrambe in vratarke Sare Nemet.

Slovenske prvakinje pa so v nadaljevanju zaigrale kot prerojene. Mateja Zver je s silovitim strelom z 20 metrov v 53. minuti znižala zaostanek, le dve minuti zatem pa je Manja Rogan izenačila na 2:2 z neposrednim udarcem iz kota.

Gostje so si nato v 69. minuti priigrale novo vodstvo, potem ko je Joana Flaviano zadela z glavo, vodstvo so brez težav zadržale, zmago pa je v 88. minuti s četrtim zadetkom potrdila Veronica Maglia.

Povratna tekma bo na Sardiniji 15. oktobra.