13.31

Manchester United Real Madrid Barcelona PSG Chelsea Manchester City Inter Samir Handanović Fiorentina Josip Iličić

Sobota, 18. 7. 2015, 13.31

Po Barceloni Fiorentina premagala še Chelsea (video)

Fiorentina je v nedeljo doma premagala oslabljeno Barcelono z 2:1, slovenski reprezentant Josip Iličić pa je v igri prebil 63 minut. V sredo so vijolice premagale še enega velikana Chelsea.

Evropski prvak Barcelona je na štadionu Artemio Franchi v Firencah nastopil brez Lionela Messija in Neymarja. Od udarnega južnoameriškega napadalnega trojčka je nastopil le Urugvajec Luis Suarez in se vpisal med strelce. V 17. minuti je znižal zaostanek Barcelone na 1:2, na koncu dvoboja pa se je izkazalo, da je postavil končni rezultat.

Fiorentina je zmagala na krilih 21-letnega dvakratnega strelca Federica Bernardeschija, ki je v polno zadel v 4. in 12. minuti. Josip Iličić, ki je po selitvi Jasmina Kurtića v Bergamo ostal edini slovenski legionar v vrstah članske ekipe Fiorentine, je odigral 63 minut.

Vijolice iz Toskane so se v sredo pomerile še proti Mourinhovemu Chelseaju, ki je v nedeljo izgubil na angleškem superpokalnem dvoboju z Arsenalom. Očitno niso v najboljši formi, saj so morali priznati premoč tudi Fiorentini, za katere je edini zadetek na tekmi dosegel Gonzalo Rodriguez. Iličić je v igro vstopil v 59. minuti.