Thermometer Blue 0

NK Krka NK Krško

Sobota, 7. 5. 2016, 19.53

Novomeščani vse bližje izpadu

Nogometaši novomeške Krke in Krškega so v 33. krogu Prve lige Telekom Slovenije igrali neodločeno brez zadetkov 0:0.

S pomembno točko so se farmacevti devetemu mestu, ki ga zasedajo Koprčani, približali na tri točke zaostanka. Novomeščani so se sicer v dvoboj s sosednjim Krškim podali oslabljeni, saj sta bila dolenjsko-posavski derbi prisiljena izpustiti Mario Brkljača in Bruno Marotti.

Podobno kot za Velenjčane, je tudi za Krčane veljalo, da bi si z zmago v 33. krogu lahko priigrali dokončen obstanek v prvoligaški konkurenci, a so se morali zadovoljiti le s točko.

Prvo resnejšo priložnost so si v 26. minuti pripravili Krčani, ko je Luka Žinko z levico meril v okvir vrat, a je bil Miodrag Mitrovič na pravem mestu. Domači so bili nevarni v 39. minuti, a je Filip Dangubič meril preko vrat. Ob koncu prvega polčasa je preko vrat za Krško streljal še Dino Hotić.

V drugem polčasu se je ozračje ob deževju še shladilo, igralci pa so imeli tako še več preglavic z obvladovanjem žoge. Do prve priložnosti so v 58. minuti prišli domači, poskusil je Alen Vučkič, a je v gneči pred golom Marko Zalokar preprečil vodstvo gostiteljev. Nobena od ekip v nadaljevanju ni prevladovala na igrišču, a so bili v zadnjih 20 minutah podjetnejši domači. Kljub prizadevanju, pa jim ni uspelo zatresti gostujoče mreže. Josip Fuček je bil nenatančen v dveh poskusih, mimo vrat pa sta končala tudi strela Luke Bogdana in Lea Ejupa.

Krka bo v 34. krogu v sredo gostovala v Kopru, Krško pa bo gostilo Gorico.

Krka : Krško 0:0

Štadion Portoval, gledalcev 350, sodniki: Kajtazović, Žunič (oba Kranj) in Beton (Cerklje na Gorenjskem).

Strelci: /.

Krka: Mitrović, Bogdan, Vučkić, Fuček, Mojstrovič, Ejup, Boccaccini, Welbeck-Maseko, Perić, Kostajnšek (od 71. Potokar), Dangubić (od 55. Majcen).

Krško: Zalokar, Petric, Volarič, Poljanec, Sikošek, Urbanč, Hotić (od 79. Štefanac), Drnovšek, Đurković (od 90. Pavič), Pušaver, Žinko.

Rumeni kartoni: Vučkić, Kostanjšek; Sikošek, Petric.