Jan Oblak Jan Oblak Kevin Kampl

Ponedeljek, 28. 10. 2013, 7.54

Novaković spet v polno, trener je razočaral Oblaka

Milivoje Novaković se je spet vpisal med strelce na Japonskem, a spet izgubil. Jan Oblak je pričakoval, da bo branil na portugalskem derbiju, a ostal praznih rok.

Samir Handanović: Inter je v italijanskem prvenstvu še drugič zapored zmagal. V Milanu je bil z 2:0 boljši od Livorna. Ljubljančan ni imel veliko dela. V njegova vrata je šel le en strel, ki ga je ubranil.

Jan Oblak: Čeprav je trener Benfice Jorge Jesus mlademu slovenskemu vratarju ves teden zatrjeval, da bo branil v derbiju proti lizbonskemu Sportingu, si je nekaj ur pred velikim derbijem premislil in prednost namenil izkušenemu Brazilcu Arthurju. Škofjeločan si je tekmo tako ogledal s klopi za rezervne igralce. Imel je kaj videti, saj je bila zelo razburljiva. Po rednem delu igre je bilo 3:3, potem ko so nogometaši Sportinga izenačili v drugi minuti sodnikovega podaljška. Odločilni gol je padel v sedmi minuti prvega podaljška, ko je za Benfico zadel Luisao in jo popeljal v osmino finala portugalskega pokala.

Siniša Anđelković: V drugi italijanski ligi je Palermo spet zmagal. Doma je bil s 3:0 boljši od Trapanija. Kranjski branilec je spet igral od prve do zadnje minute. Pri domačih je tekmo v prvi postavi začel tudi Armin Bačinović, a z igrišča odšel po 61 minutah igre. Prejel je rumeni karton. Tretjega Slovenca, ki si kruh služi na jugu Italije, Aljaža Strune, tokrat ni bilo niti na klopi Palerma. Palermo je sicer na tretjem mestu lestvice po 13 odigranih krogih.

Mišo Brečko: Köln je doživel sploh prvi poraz v drugi nemški ligi v tej sezoni, a kljub porazu z 0:1 v Bochumu ostaja na prvem mestu lestvice in je na dobri poti do vrnitve med elito. Trboveljčan je bil tokrat pri gostih na igrišču 77 minut. Ko je odšel na klop, je Köln že zaostajal. Dominic Maroh, slovenski reprezentant, ki pa se ni znašel na zadnjem selektorjevem seznamu, je za Köln igral od prve do zadnje minute.

Boštjan Cesar: Kapetan Slovenije je igral 90 minut pri remiju Chieva v Veroni proti Milanu brez zadetkov. Kljub točki Chievo ostaja na zadnjem mestu prvenstvene razpredelnice. Ljubljančan je prejel rumeni karton.

Branko Ilić: Hapoel Tel Aviv je v izraelskem prvenstvu remiziral v gosteh pri Bnei Yehudi z 2:2. Ljubljančan je tudi tokrat igral od prve do zadnje minute.

Bojan Jokić: Očitno je okreval po poškodbi, ki se je vlekla od zadnje reprezentančne akcije, saj je bil na klopi Villarreala. Ta je v španskem prvenstvu gostil drugouvrščeni madridski Atletico in remiziral z 1:1. Kranjčan je vso tekmo presedel na klopi.

Dejan Kelhar: Quabala je v prvi azerbajdžanski ligi gostovala pri Khazarju v Lankaranu in remizirala brez zadetkov. Brežičan je tudi tokrat tekmo začel na klopi in na igrišče prišel že v 37. minuti.

Andraž Struna: PAS Giannina je v grškem prvenstvu drugič zapored zmagala. Pred domačimi navijači je bila z 2:1 boljša od ekipe OFI. Struna je igral od 81. minute. Ko je prišel na igrišče, je njegova ekipa vodila z 2:0.

Kevin Kampl: Presenetljiv poraz, sploh prvega prvenstvenega v tej sezoni, je Red Bull Salzburg doživel v gosteh pri zadnjeuvrščeni Admiri. Izgubil je z 1:3, a ima kljub temu še vedno deset točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem. Kampl je tudi tokrat igral od prve do zadnje minute.

Andraž Kirm: Po nekaj tekmah, ki jih je začel na klopi, se je očitno vrnil v udarno postavo nizozemskega prvoligaša Groningena. Ta je premagal Heracles v gosteh s 3:0, Ljubljančan pa je igral 62 minut. Ko je odšel z igrišča, je bilo 1:0 za goste.

Rene Krhin: Očitno se je ustalil v začetni enajsterici Bologne, saj je tudi tokrat igral od prve minute. Bologna je v italijanskem prvenstvu sicer izgubila v Bergamu proti Atalanti z 1:2, potem ko je drugi gol prejela v tretji minuti sodnikovega podaljška. Štajerski vezist je bil na igrišču vso tekmo, njegova ekipa pa je izgubila prvič po treh tekmah.

Jasmin Kurtić: Slovenski vezist je očitno, vsaj začasno, izgubil mesto v začetni enajsterici Sassuola, ki je tokrat v prvi italijanski ligi presenetil vodilno Romo in ji z golom globoko v sodnikovem podaljšku odščipnil dve točki (remi z 1:1). Kurtić je na igrišče prišel 18 minut pred koncem ob zaostanku njegove ekipe z 0:1.

Dejan Lazarević: Slovenski vezist še naprej ne dobi priložnosti za igro v Veroni. Pri remiju Chieva proti Milanu z 0:0 v italijanskem prvenstvu je spet obsedel na klopi.

Valter Birsa*: Sploh prvič, odkar je okreval po poškodbi, ni dobil niti minute priložnosti za igro v dresu Milana. Ta je v italijanskem prvenstvu gostoval pri Chievu in znova razočaral. Remiziral je brez zadetkov. Vprašanje je, ali bo Massimiliano Allegri prihodnji teden še trener sedemkratnih evropskih prvakov.

Josip Iličić*: Med tednom je v ligi Europa nastopil prvič po daljšem času, saj je okreval po poškodbi, v nedeljo pa v italijanskem prvenstvu, ko je Fiorentina pred domačimi navijači z 2:1 premagala Sampdorio, ni dobil priložnosti za igro. Vso tekmo je presedel na klopi za rezervne igralce.

Roman Bezjak: Novo zmago je v bolgarskem prvenstvu dosegel Ludogorec. Z 2:0 je bil v gosteh boljši od sofijskega CSKA. Bezjak je igral vso tekmo, a se ni vpisal med strelce.

Tim Matavž: PSV je v nizozemskem prvenstvu spet razočaral in v gosteh pri NAC Bredi izgubil z 1:2. Primorski napadalec je tekmo začel na klopi in na igrišče pritekel tik za tem, ko so domači zabili gol za 2:1, deset minut pred koncem tekme. Po novem neuspehu je PSV, ki je v zadnjih štirih prvenstvenih krogih osvojil le točko, zdrsnil na osmo mesto prvenstvene razpredelnice in vprašanje je, ali bo Philipp Cocu obdržal službo trenerja članske ekipe prvoligaša iz Eindhovna.

Milivoje Novaković: Še dvanajstič v tej sezoni je v prvi japonski ligi zadel izkušeni slovenski napadalec, a ni mogel preprečiti novega, že sedmega zaporednega poraza Omiye Ardije. Ta je doma gostila Ventforet Kofu in izgubila z 1:2. Končni izid je v drugi minuti sodnikovega podaljška postavil prav Ljubljančan, ki je seveda igral od prve do zadnje minute. Verjeli ali ne, Omiya Ardija, ki je pred nekaj meseci postavila rekord v neporaženosti v japonski prvi ligi, je izgubila kar 15 od zadnjih 16 prvenstvenih tekem. Tokratni poraz je bil njen sedmi zaporedni.

Zlatan Ljubijankić: Pri novem porazu Omiye Ardije v japonskem prvenstvu z 1:2 pred domačimi navijači proti Ventforet Kofuju je bil v prvi postavi domačega moštva, a moral z igrišča po 55 minutah, ko je prejel drugi rumeni in s tem rdeči karton. Ko je odkorakal z zelenice, je njegovo moštvo zaostajalo z 0:1.

Nejc Pečnik: Beograjska Crvena zvezda je v srbskem prvenstvu spet zmagala. Z 1:0 je bila boljša od mestnega tekmeca Rada, ki ga je premagala v gosteh. Koroški napadalec tokrat ni igral, saj zaradi kartonov ni imel pravice nastopa.