poškodba

Nesrečni Bajrić se je vrnil na Slovaško

Kenan Bajrić | Kenan Bajrić se je vrnil na Slovaško. | Foto Reuters

Kenan Bajrić se je vrnil na Slovaško.

Slovenski nogometaš Kenan Bajrić je v dresu slovaškega Slovana v četrtek na tekmi v evropski ligi dobil hud udarec v glavo. V bolnišnici je prestal pregled, ker pa so bili posnetki glave v redu, se je v petek že vrnil nazaj v Bratislavo, je danes na novinarski konferenci potrdil trener Slovana Jan Kozak.

Kenan Bajrić
Sportal Spodbudne novice: Slovenec po grozljivi poškodbi že na poti na Slovaško

"Pozitivno je, da se je Kenan v petek zvečer vrnil na Slovaško. Verjamem, da bo z njim vse v redu," je na novinarski konferenci pred nedeljsko prvenstvo tekmo dejal Kozak.

Bajrića je v 78. minuti četrtkove tekme nesrečno v glavo pri strelu s škarjicami udaril Mehičan Raul Jimenez. Tekma je bila prekinjena kar 11 minut, Slovenca, ki je po udarcu padel v nezavest, pa so takoj odpeljali v bolnišnico, kjer so ga po pregledu odpustili, saj na srečo ni utrpel hujših poškodb.

Slovan, za katerega je Andraž Šporar sicer odigral celo tekmo, je proti Wolverhamptonu izgubil z 0:1. Zmagoviti zadetek je v sodniškem dodatku dosegel ravno Jimenez. "Za vse nas je težko. Ne vem, kaj naj rečem. Upam, da bo dobro okreval," je po tekmi o udarcu dejal mehiški napadalec.

Ekipa Slovana se je v Bratislavo vrnila takoj po tekmi, Bajrić, ki je doživel pretres možganov, pa se je na Slovaško skupaj s klubskim zdravnikom vrnil v petek zvečer.