27. 10. 2024,
21.45

11 ur, 11 minut

Thermometer Blue 0,18

Bayer Leverkusen Borussia Dortmund Bayern München RB Leipzig Freiburg Kevin Kampl Benjamin Šeško Benjamin Šeško Bundesliga nemško prvenstvo

Nedelja, 27. 10. 2024, 21.45

Nemško prvenstvo, 8. krog

Bayern s petardo ujel in prehitel Leipzig. Šeško spet zapravljal priložnosti, a ...

Lutsharel Geertruida | Nizozemec Lutsharel Geertruida je po zadetku za 2:1 v zrak povzdignil dres soigralca Davida Rauma, ki je moral zaradi poškodbe levega gležnja na operacijo, tako da ga čaka dolgotrajno okrevanje. | Foto Reuters

Nogometaši Leipziga so v derbiju 8. kroga ugnali tretjeuvrščeni Freiburg (3:1) in so pri 20 točkah v tej sezoni. Benjamin Šeško je odigral 65 minut in zapravil nekaj priložnosti, Kevin Kampl pa je odigral vso tekmo. V nedeljo je rdeče bike ujel in zaradi boljše razlike v golih prehitel Bayern, ki je s 5:0 odpihnil Bochum.

Salzburg Dinamo
Sportal Neverjetno, Dinamo izgubil z 2:9, a je zdaj pred Bayernom!

Derbi kroga v Leipzigu je prinasel nov motiv za Benjamina Šeška in Kevina Kampla, ki sta v sredo v ligi prvakov ostala praznih rok proti Liverpoolu (0:1). Mladi slovenski napadalec je na evropskem srečanju zapravil kar nekaj priložnosti, a tudi očaral svet z neverjetno fotografijo o njegovih čudežnih fizičnih sposobnostih. V zrak je namreč poletel kot nebeški skakalec in ustavil žogo visoko v zraku, fotografija pa je postala na socialnih omrežjih še kako viralna.

Šeško je z nizanjem priložnosti nadaljeval tudi na derbiju 8. kroga bundeslige proti Freiburgu. Gostje so nagajali rdečim bikom, v 15. minuti jih je v vodstvo z 1:0 popeljal Japonec Ritsu Doan. Azijec je s tem prekinil niz nepremagljivosti domačega vratarja Petra Gulacsija, ki je prejel prvi zadetek po 510 minutah, na večni lestvici nemške bundeslige pa s tem dosežkom zaseda sedmo mesto.

Mlademu slovenskemu napadalcu sta se ponudili dve priložnosti za izenačenje. V 36. minuti je izgubil dvoboj "ena na ena" z vratarjem gostov Noahom Atubolujem, nato je nemški čuvaj mreže tri minute pozneje ubranil še nevaren strel Slovenca z glavo.

Leipzig je na začetku drugega polčasa, domači so morali zaradi poškodbe namesto Gulacsija v vrata poslati Maartena Vandevoordta, vrnil udarec. Kapetan Willy Orban je hitro izenačil na 1:1, za popoln preobrat je 11 minut pozneje poskrbel nizozemski branilec Lutsharel Geertruida, končni rezultat v korist vodilnega in v tej sezoni v Nemčiji še neporaženega Leipziga pa je postavil Belgijec Lois Openda (3:1).

Končni rezultat v Leipzigu je postavil belgijski napadalec Lois Openda. | Foto: Reuters Končni rezultat v Leipzigu je postavil belgijski napadalec Lois Openda. Foto: Reuters

V nedeljo je Leipzig na vrhu dobil družbo v obliki bavarskega velikana. Bayern na gostovanju pri Bochumu ni pokazal milosti in do vrha napolnil mrežo domačih. Bochum je načel Michael Olise v 16. minuti s prostega strela, potem je zadel Jamal Musiala še v prvem delu, v nadaljevanju pa najprej Harry Kane z devetim golom v sezoni, Leroy Sane s prvim, bavarski strelski večer je dokončal Kingsley Coman.

Bayern je na gostovanju pri Bochumu napolnil mrežo gostiteljev in se vrnil na vodilni položaj. | Foto: Reuters Bayern je na gostovanju pri Bochumu napolnil mrežo gostiteljev in se vrnil na vodilni položaj. Foto: Reuters

V drugem nedeljskem obračunu ekip z vrha sta se v Berlinu pomerila Union in Eintracht Frankfurt; ob zmagi bi se eni ali drugi povzpeli na tretje mesto. Bližje uspehu so bili domači, a so zadetek Tima Skarka v 90. minuti razveljavili zaradi prepovedanega položaja. Tako sta si ekipi razdelili izkupiček, za goste je zadel Mario Götze v prvem delu, izenačil je Benedict Hollerbach v drugem.

Nov poraz rumeno-črnih, Bayer ob zmago v 90. minuti

Nogometaš Werderja Romano Schmid je v 90. minuti pokvaril načrte nemškemu prvaku Bayerju. | Foto: Reuters Nogometaš Werderja Romano Schmid je v 90. minuti pokvaril načrte nemškemu prvaku Bayerju. Foto: Reuters Nepričakovano je ostala brez točk Borussia Dortmund. Izgubila je še na četrtem gostovanju v sezoni izgubila. Tokrat je bil z 2:1 boljši Augsburg, po hitrem vodstvu Porurcev v prvem delu je za preobrat z dvema goloma poskrbel Alexis Claude-Maurice (25., 50.). Stuttgart je z 2:1, zadela sta El Bilal Toure in Deniz Undav, premagal novinca iz Kiela, ki tako še vedno čaka na prvo zmago v bundesligi.

V soboto zvečer je nemški prvak Bayer Leverkusen igral v Bremnu. Gostje so povedli v 30. minuti z zadetkom Victorja Bonifaca, potem pa so domači v 74. in 77. minuti zadeli dvakrat; najprej Marvin Ducksch v nasprotnikovo mrežo, potem pa Felix Agu v lastno. A borbeni Bremenčani so prišli do točke z zadetkom Romana Schmida v 90. minuti. Bayer je zdaj s 15 točkami tretji.

Nemško prvenstvo, 8. krog:

Petek, 25. oktober:

Sobota, 26. oktober:

Nedelja, 27. oktober:

9 – Kane (Bayern), Marmoush (Eintracht)
6 – Boniface (Bayer), Kleindienst (Borussia M.)
5 – Burkardt (Mainz), Demirović (Stuttgart), Kramarić (Hoffenheim), Olise (Bayern), Openda (Leipzig), Undav (Stuttgart),
...
2 Šeško (Leipzig) ...
1Kampl (Leipzig) ...

Benjamin Šeško RB Leipzig : Liverpool
Sportal Šeško zapravljal priložnosti, zaušnica za Oblaka, Barca odčitala lekcijo Bayernu