19. 3. 2023,
21.27

1 leto, 1 mesec

Thermometer Blue 0,02

Borussia Mönchengladbach Bundesliga Bayern München Borussia Dortmund Kevin Kampl RB Leipzig nemško prvenstvo

Nedelja, 19. 3. 2023, 21.27

NEMŠKO PRVENSTVO, 25. KROG

Bayer razveselil Borussio Dortmund, ki je skočila na vrh

Bayer Leverkusen | Bayer Leverkusen je z 2:1 ugnal Bayern. | Foto Reuters

Bayer Leverkusen je z 2:1 ugnal Bayern.

V nemškem prvenstvu se nadaljuje hud boj za naslov. Nogometaši Borussie Dortmund so na tekmi 25. kroga s 6:1 odpihnili Köln in se po remiju v prejšnjem krogu vrnili na zmagovite tirnice. Po novih treh točkah so se povzpeli na vrh, potem ko je njihov največji konkurent Bayern München v nedeljo z 1:2 klonil proti Bayerju iz Leverkusna in zdaj za točko zaostaja za vodilnim Dortmundom. Tretjeuvrščeni Union Berlin je z 2:0 premagal Eintracht iz Frankfurta.

Bayern je po željah odprl srečanje z Bayerjem, saj je v 22. minuti za vodstvo Bavarcev poskrbel Joshua Kimmich. A sledil je odgovor gostov iz Leverkusna, ki so v drugem polčasu dvakrat zadeli z enajstmetrovke. V 55. minuti je po ogledu posnetka sodnik spremenil odločitev in dosodil enajstmetrovko, zadel pa je Ezekiel Palacios. V 75. minuti pa se je skorajda ponovila scena ob prvem zadetku: sodnik je sprva ob padcu Amina Adlijha v kazenskem prostoru pokazal, da gre za zaigran prekršek, po pregledu s sistemom VAR pa spremenil odločitev in dosodil še en strel z bele točke. Ponovno pa je bil uspešen izvajalec Palacios. Bayern je klonil tretjič v sezoni.

Rumeno-črni iz Dortmunda so v soboto vse dvome o zmagi razrešili v prvi polovici tekme, ko so med 15. in 36. minuto zabili kar štiri gole. Najprej je zadel Raphael Guerreiro, nato pa še Sebastien Haller, Marco Reus in Donyell Malen. Za medle goste iz Kölna je v končnici prvega polčasa zadel Davie Selke, v drugem polčasu pa sta njihovo usodo zapečatila Haller in Reus.

Borussia Dortmund je prišla do visoke zmage. | Foto: Reuters Borussia Dortmund je prišla do visoke zmage. Foto: Reuters

RB Leipzig je po katastrofi proti Manchester Cityju v ligi prvakov, ko je dobil kar sedem golov, zdaj doživel še razočaranje na domačem prvenstvu. Z 1:0 ga je premagal šele 14. na lestvici, Bochum. Kevin Kampl je odigral celotno tekmo. Edini gol pa je za gostitelje v 48. minuti dosegel srbski branilec Erhan Mašović. Leipzig je po porazu padel na peto mesto, z osvojeno točko proti Mainzu ga je prehitel Freiburg.

Krog sta v petek odprla Borussia Mönchengladbach in Werder Bremen z remijem 2:2. Za gostitelje sta zadela Francoz Marcus Thuram in Florian Neuhaus, za Werder pa je oba gola prispeval Marvin Ducksch.