Bayer Leverkusen Kevin Kampl Wolfsburg Werder Bremen Hoffenheim Bundesliga RB Leipzig Bayern München Borussia Mönchengladbach Borussia Dortmund Schalke

Nemško prvenstvo, 22. krog

Leipzig brez Kampla suvereno do zmage, od Bayerna le še dve točki.

Leipzig | Leipzig se je približal Bayernu na dve točki zaostanka. | Foto Reuters

Leipzig se je približal Bayernu na dve točki zaostanka.

Nogometaši Eintrachta iz Frankfurta nadaljujejo svoj pohod. V obračunu 22. kroga so po zmagi nad vodilnim Bayernom zabeležili še peto zaporedno zmago in zagrozili vodilni trojki. V nedeljo je RB Leipzig brez Kevina Kampla odpihnil Herto in se na lestvici vodilnemu Bayernu približal na vsega dve točki zaostanka.

Bavarci v zadnjem času nekoliko nihajo v ligaški formi, ta teden so presenetljivo že oddali dve točki Arminii, danes pa ostali povsem praznih rok. Domači so morali na tekmo brez svojega najboljšega strelca Andreja Silve, ki ga zaradi bolečin v hrbtu ni bilo niti na klopi, namesto njega je začel Luka Jović. A se Frankfurtu v prvem polčasu to ni poznalo, njegovo vlogo sta prevzela spretni Daichi Kamada z vodilnim golom v 12. minuti in Amin Younes z natančnim strelom pod prečko z roba kazenskega prostora v 31.

Nekaj upanja je Bavarcem vrnil njihov prvi zvezdnik Robert Lewandowski, Poljak je za že 26. gol v sezoni znižal na 1:2 v 53. minuti. A kljub pritisku gostov še enega zadetka ni bilo in Bayern je doživel tretji poraz v sezoni. Frankfurt pa ostaja najboljša ekipa koledarskega leta, dosegel pa je peto zaporedno zmago.

Dortmund odpihnil večne tekmece

V zadnji sobotni tekmi je Borussia Dortmund v gosteh s 4:0 premagala Schalke. Obračun revirskih tekmecev bi v bolj običajnih časih pomenil vrhunec nogometnega dneva ali celotnega tedna v Nemčiji. Toda zaradi praznih tribun in predvsem žalostnega stanja, v katerem se je znašel Schalke, ki mu vse bolj grozi selitev v drugo ligo, je bila današnja tekma derbi le po imenu.

Dortmund, ki sicer v tej sezoni tudi precej niha, je upravičil status favorita. Mrežo domačih je načel Jadon Sancho pred koncem prvega polčasa. Zvezdnik rumeno-črnih Erling Haaland je zadel dvakrat (45. in 79.), en gol je prispeval še Raphael Guerreiro.