Kiel Borussia Dortmund Kevin Kampl RB Leipzig Werder Bremen nemški pokal

Sobota, 1. 5. 2021, 22.35

NEMŠKI POKAL, POLFINALE

Kampl z Leipzigom v finalu proti Borussii

Borussia Dortmund | Borussia je s 5:0 odpravila Holstein Kiel. | Foto Guliverimage

Borussia je s 5:0 odpravila Holstein Kiel.

V finalu nemškega pokalnega tekmovanja se bosta pomerila RB Leipzig in Borussia Dortmund. Rdeči biki s Kevinom Kamplom so v prvem polfinalu v petek po podaljšku z 2:1 strl bremenski Werder, Dortmundčani pa so v soboto s 5:0 odpravili Holstein Kiel. Vseh pet golov je padlo v prvem polčasu.

Za RB Leipzig bo to drugi nastop v finalu nemškega pokala in priložnost za prvo lovoriko v zgodovini kluba, Borussia pa se bo v Berlinu potegovala za peti naslov (1965, 1989, 2012, 2017).

Finale bo na sporedu 13. maja.

Nemški pokal, polfinale:

Petek, 30. marec:
Werder Bremen : RB Leipzig 1:2* (0:0; 0:0)
Bittencourt 105.+1; Hwang Hee-Chan 93., Forsberg 120.+1.
Kevin Kampl (RB Leipzig) je igral vso tekmo, v 99. minuti je prejel rumeni karton.