8 let, 1 mesec

Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo nogomet

Petek, 13. 6. 2014, 17.24

Nemci pohrustali Portugalce, prvi remi na SP

Peti dan nogometnega svetovnega prvenstva v Braziliji je zaznamoval debakel Portugalcev proti Nemcem. ZDA so pokorile Gano, Iran in Nigerija pa sta poskrbela za prvi remi na prvenstvu.

Nemški nogometaši bodo s suvereno zmago nad Portugalci proslavili jubilejno 100. tekmo na svetovnih prvenstvih. Junak srečanja je bil napadalec Bayerna Thomas Müller, ki je zadel kar trikrat in bil najbolj zaslužen, da je srbski sodnik Milorad Mažić izključil portugalskega branilca Pepeja. Četrti zadetek za "nemški stroj" je iz kota dosegel branilec dortmundske Borussie, Mats Hummels. Portugalci so imeli eno lepo priložnost samo na začetku preko Cristiana Ronalda, ko pa so ob koncu prvega dela ostali še z igralcem manj, pa je bilo zgodbe konec.

Tekma v Curitibi med Nigerijo in Iranom se je končala neodločeno 0:0. Na zadnji tekmi dneva pa so ZDA premagale Gano z 2:1, potem ko je Clint Dempsey zadel že v prvi minuti, štiri minute pred koncem pa je John Brooks Američanom zagotovil zmago.