Sreda, 26. 7. 2023, 7.45

Messi vroč v ZDA

Lionel Messi | Lionel Messi blesti tudi v ZDA in navdušuje tako mlade kakor tudi starejše. | Foto Guliverimage

Lionel Messi blesti tudi v ZDA in navdušuje tako mlade kakor tudi starejše.

Takojšnji vpliv svetovnega prvaka Lionela Messija v ameriškem nogometu se je nadaljeval v torek, ko je Argentinec dvakrat zadel pri zmagi Inter Miamija s 4:0 nad Atlanto United. S tem je Messi, dobitnik sedmih zlatih žog za najboljšega na svetu, svojo ekipo izstrelil v izločilne boje ligaškega pokala.

Lionel Messi
Sportal Sanjski debi Lionela Messija! #video

Lionel Messi je za svojo novo ekipo čez lužo tekmo prvič začel, potem ko je na pretekli tekmi proti Cruz Azulu v igro vstopil šele sredi drugega polčasa in nato ob prvencu v 4. minuti sodnikovega dodatka zadel s prostega strela za zmago z 2:1.

Sin DJ Khaleda je bil vidno ganjen ob stiku z Messijem.

Tokrat je potreboval le 22 minut, da je zadel dvakrat. Prvi gol je dosegel po lepi podaji nekdanjega soigralca pri Barceloni Sergia Busquetsa, potem ko je najprej zadel vratnico, odbitek pa nato zanesljivo pospravil v mrežo.

Drugi zadetek je dosegel v 22. minuti po podaji Roberta Taylorja, ki je tako kot Messi nato zadel dvakrat.

Lionel Messi | Foto: Guliverimage Foto: Guliverimage

Ligaški pokal je novoustanovljeno tekmovanje med klubi severnoameriške nogometne lige MLS in mehiške lige.

Inter Miami, zadnjeuvrščena ekipa v severnoameriškem prvenstvu MLS, pred prihodom Messija ni zmagal enajstkrat zapored, zdaj pa se ekipa z njegovim prihodom in s prihodom Busquetsa zdi kot prerojena.

"Njun prihod je igralcem vlil veliko samozavesti," je dejal trener moštva Tata Martino, ki je pred desetimi leti treniral omenjeni dvojec tudi pri Barceloni. "Igralci čutijo, da imajo več podpore in da odgovornost na plečih nosijo velika imena, zato se počutijo bolj sproščeni pri igranju," je dodal.