Rijeka

Matjažu Keku je končno uspelo

1

Matjaž Kek | Foto Grega Valančič / Sportida

Nogometaši Rijeke so na prestavljenem dvoboju osmine finala hrvaškega pokala, kjer branijo naslov, v gosteh nadigrali drugoligaški klub Gorica. Izbranci Matjaža Keka so zmagali s 3:0 in se razveselili prve zmage po štirih zaporednih porazih, s katerimi so si v prvenstvu priigrali visok zaostanek za zagrebškim Dinamom. Matic Črnic je odigral 51 minut. Ko je zapustil igro, je bil rezultat še 0:0.

Nekdanji slovenski selektor Matjaž Kek si je lahko oddahnil. Po štirih zaporednih porazih se je z Rijeko razveselil zmage, s katero je prekinil največjo rezultatsko krizo, odkar vodi reški klub. Na prestavljeni tekmi osmine finala je v gosteh premagal Gorico.

Prvi polčas, v katerem je priložnost dočakal tudi Matic Črnic, se je končal brez zadetkov. Tako je bilo vse do 57. minute, ko se je končno zatresla mreža hrvaškega drugoligaša. Takrat je Mariborčan, ki je v igri prebil 51 minut, že zapustil igrišče.

Matic Črnic se je v osmini finala hrvaškega pokala znašel v začetni postavi Rijeke. Odigral je 51 minut. | Foto: Vid Ponikvar Matic Črnic se je v osmini finala hrvaškega pokala znašel v začetni postavi Rijeke. Odigral je 51 minut. Foto: Vid Ponikvar

Rijeka je v nadaljevanju srečanja zaigrala bolje in do konca še dvakrat zatresla mrežo. S tem se je brez večjih težav uvrstila med osem najboljših v pokalnem tekmovanju, kjer jo v četrtfinalu čaka Inter Zaprešić.

Z njim se bo pomerila tudi v soboto, ko bo dvoboj štel za prvenstvene točke. Rijeka po 15 krogih za vodilnim Dinamom zaostaja 12 točk.

Gorica : Rijeka 0:3 (0:0)