8.08

legionarji nogomet Tim Matavž

Nedelja, 24. 4. 2011, 8.08

Matavž šestnajstič, Filekovič prvič (video)

V nedeljo se je po poldrugem mesecu in zahrtbni poškodbi med strelce vpisal Tim Matavž. Milivoje Novakovič in Mišo Brečko sta doživela boleč poraz, Suad Filekovič pa je dosegel prvenec v Izraelu.

Vid Belec: Crotone je v petek v 37. krogu druge italijanske lige doma remiziral z drugouvrščeno Atalanto (2:2). Mladi Štajerec je zaradi rdečega kartona v minulem krogu počival.

Jasmin Handanovič: Empoli se je v petek doma z Livornom razšel brez zadetkov (0:0). Slovenskega vratarja, ki je v zadnjem času izpadel iz začetne postave, tokrat ni bilo niti na klopi. A na zaradi slabe forme ali zdravstvenih težav, ampak družinske pridobitve, rojstva drugega sina.

Samir Handanovič: Udinese je v zadnjih petih srečanjih izgubil kar trikrat, s tem pa na lestvici tudi izpadel iz najboljše četverice. Videmčani so v soboto izgubili doma s Parmo (0:2) in tako zamudili priložnost, da bi na četrtem mestu prehiteli Lazio, stvari pa jim je močno otežila izključitev Gökhana Inlerja v 21. minuti. Ljubljančan zaradi kazni rumenih kartonov v tem krogu ni branil, njegov mlajši rojak Jan Koprivec pa je dvoboj spremljal na klopi.

Siniša Anđelkovič: Zmago Palerma nad Napolijem (2:1) si je podobno kot rojak Jasmin Kurtič ogledal s klopi za rezervne igralce.

Mišo Brečko: V nedeljo je Köln gostoval pri Wolfsburgu in izgubil z 1:4. Brečko je bil na igrišču vso tekmo.

Boštjan Cesar: Chievo je v uvodnem srečanju 34. kroga italijanskega prvenstva, ki se je na Olimpijskem štadionu v Rimu začel že ob 12.30, ostal brez točk. Roma je goste iz Verone ugnala z 1:0, Ljubljančan pa je barve Chieva branil vso tekmo.

Branko Ilič: Lokomotiv Moskva je v 6. krogu ruskega prvenstva v gosteh nadigral Krasnodar s 4:1. Ljubljančan, ki v tej sezoni še čaka na krstni nastop, je predstavo soigralcev spremljal s klopi.

Bojan Jokič: Chievo je v italijanski prestolnici prejel zadetek že v četrti minuti (Perrotta), nato pa se rezultat v Rimu ni več spreminjal. Kranjčan ni kandidiral za nastop.

Matej Mavrič: Kapfenberger SV je v soboto razočaral privržence z visokim domačim porazom proti vodilnemu graškemu Sturmu (0:5). Pirančan je odigral vso tekmo.

Marko Šuler: Gent je v 5. krogu skupine za prvaka doživel boleč poraz pri vodilnem Genku (0:3), za katerim sedaj zaostaja že devet točk. Vse tri zadetke je prejel v drugem polčasu. Korošec je dvoboj spremljal s klopi za rezervne igralce.

Armin Bačinovič: Palermo nadaljuje pozitivni trend rezultatov po vrnitvi trenerja Delia Rossija. Na štadionu Renzo Barbera je padel tretjeuvrščeni Napoli, čeprav so gostje v vodstvo prišli že v 2. minuti. Mariborčan je odigral 78 minut, nato pa ga je zamenjal mladi Ganec Afriyie Acquah.

Valter Birsa: Auxerre se je v nedeljo pred domačim občinstvom na štadionu Abbe Deschamps v derbiju začelja francoskega prvenstva spopadel s predzadnjeuvrščenim Lensom in remiziral z 1:1. Slovenski reprezentant, ki bo po koncu sezone odšel v Genoo, je igral do 56. minute.

Josip Iličić: Palermo je v soboto prekrižal načrte Napoliju, bodočemu klubu Tima Matavža, ki se je spogledoval z bojem za državni naslov. Doma ga je ugnal z 2:1. Vsi trije zadetki so padli v prvem polčasu, ki ga je odigral tudi Kranjčan. Na igrišču je prebil 78 minut.

Andraž Kirm: Wisla si je s četrtkovim porazom pri Slasku v Wroclawu (Ljubljančan je odigral vso tekmo, pri gostiteljih pa je bil Rok Elsner na klopi) z 0:2 nekoliko pokvarila prednost pred zasledovalci. Jagiellonia se je približala na tri točke zaostanka, do konca poljskega prvenstva pa je še sedem krogov.

Robert Koren: Hull City igra v angleški prvi ligi bolje v gosteh kot doma. V soboto so ''tigri'' na domačem štadionu KC izgubili z Middlesbroughom (2:4) in izpustili priložnost, da bi se z zmago že točkovno izenačili z moštvom Nottingham Forest, ki zaseda šesto mesto (še pelje v dodatno končnico za preboj v premierligo). Kapetan slovenske reprezentance je odigral vso tekmo in v 69. minuti podal Anthonyju Gerrardu (bratrancu bolj znanega Stevena) za znižanje na končnih 2:4, sodeloval pa je tudi v začetku akcije za uvodni zadetek, dosežen že v 3. minuti. Gostje so vse gole dosegli že v prvem polčasu.

Aleksander Radosavljevič: ADO Den Haag je v petek doma v derbiju 32. kroga nizozemskega prvenstva izgubil z vodilnim Twentejem (1:2). Kranjčan je na štadionu Kyocera odigral vso tekmo, gostje pa so tri točke zagotovili z zmagovitim zadetkom v 86. minuti. ADO Den Haag je na lestvici zdrsnil na šesto mesto.

Goran Šukalo: Osmouvrščeni Duisburg se bo v ponedeljek v drugoligaškem nemškem derbiju pred domačim občinstvom spopadel z vodilno Hertho. Koprčana in soigralce čaka v nadaljevanju sezone še odmeven nastop v Berlinu (finale pokala s Schalkejem), tokrat pa bodo ''zebre'' želele zaustaviti skoraj že zanesljivega potnika v bundesligo.

Zlatko Dedič: Bochum je v četrtek pri Paderbornu osvojil točko, gledalci na Energieteam Areni pa niso videli zadetkov (0:0). Gostom so šli na roko rezultati preostalih tekmecev v boju za višja mesta, tako da so zadržali tretjeuvrščeni položaj tudi po 31. krogu. Koprčan je v igri prebil 58 minut.

Zlatan Ljubijankič: Gent je v 5. krogu skupine za prvaka doživel boleč poraz pri vodilnem Genku (0:3), za katerem sedaj zaostaja že devet točk. Vse tri zadetke je prejel v drugem polčasu. Ljubljančan je odigral 70 minut.

Tim Matavž: Prvič po 6. februarju letos se je na Nizozemskem vpisal med strelce, in sicer je v nedeljo postavil končni izid prvenstvene tekme med Groningenom in NEC (3:1). Zadel je v zadnji minuti tekme. Igral je od prve do zadnje minute, v tem času pa si prislužil tudi rumeni karton. Zdaj je pri 16 prvenstvenih golih v tej sezoni.

Milivoje Novakovič: Po treh zaporednih tekmah, v katerih se je vpisal med strelce, najboljšemu strelcu slovenske reprezentance ni uspelo zatresti mreže. V nedeljo je Köln gostoval pri Wolfsburgu in izgubil z 1:4. Novakovič je bil na igrišču vso tekmo.

Nejc Pečnik: Krilja Sovjetov so v nedeljo gostovala v St. Peterburgu pri Zenitu in izgubila z 0:3. Dravograjčan je spet igral 90 minut. Na prvenec v dresu novega kluba čaka že pet tekem.