8.53

Luis Enrique FC Barcelona

Nedelja, 20. 7. 2014, 8.53

Lucho do prve zmage za krmilom Barcelone

Novi trener španskega nogometnega prvoligaša Barcelone Luis Enrique je sinoči prišel do prve zmage na klopi katalonskega velikana.

Njegovi varovanci so na prijateljski tekmi, ta je bila prva za Barco v novi sezoni, v Andaluziji z 1:0 premagali drugoligaški klub Recreativo Huelva, najstarejši španski nogometni klub. V odsotnosti zvezdnikov, kot so najboljši igralec minulega mundiala Lionel Messi, Neymar in Luis Suarez, je Enrique priložnost ponudil mladim igralcem in nogometašem ekipe B. Med njimi se je z zadetkom izkazal tudi 21-letni Joan Roman, ki je dosegel gol v 65. minuti, ko je v mrežo pospravil odbito žogo. Pred tem je namreč 20-letni Gerard Deulofeu, ki se vrača v Barcelono po enoletnem igranju za angleški Everton, preigral domače branilce in obrambo, a je vratar Recreativa Dani Sotres njegov strel odbil, Roman pa je le končal delo.

Španski mediji so poleg Deulofeuu največ pohval namenili še mlademu hrvaškemu nogometašu, 18-letnemu Alenu Haliloviću, ki se je v dresu Barcelone izkazal v prvem polčasu.

Sobotno prijateljsko srečanje je bilo jubilejni 50. pokal Colombino, ki ga Recreativo gosti vsako leto v ponos bogate zgodovine najstarejšega španskega kluba.