Matjaž Kek Liga Europa NK Rijeka Benjamin Verbič Köbenhavn Miha Mevlja Zenit Atalanta Josip Iličić Jasmin Kurtić Dominic Maroh Köln Nejc Skubic Konyaspor Domen Črnigoj Lugano Tim Matavž Vitesse Matic Črnic

Četrtek, 23. 11. 2017, 23.02

Liga Europa, skupinski del (5. krog)

Matjaž Kek se poslavlja od Evrope, mojstrovina Benjamina Verbiča

Matjaž Kek | Foto Reuters

Matjaž Kek se z Rijeko poslavlja od Evrope, potem ko je v 5. krogu lige Europa v Atenah proti AEK vodil že z 2:0, a nato prejel dva gola in se moral sprijazniti z remijem, ki hrvaškemu prvaku pred zadnjim krogom ne daje več možnosti za napredovanje. Videli smo še kopico slovenskih nastopov. Benjamin Verbič je zadel za Köbenhavn. Nejc Skubic se je med strelce vpisal pri Konyasporu.

Matjaž Kek je po dveh golih Avstrijca Alexandra Gorgona po dobrih 30 minutah igre v Atenah vodil z 2:0, a so nato Grki povsem v zaključku prvega in na začetku drugega polčasa prišli do dveh golov in remija, s katerim so si pred zadnjim krogom ob Milanu, ki je doma visoko premagal dunajsko Austrio, že zagotovili napredovanje. Resda imajo le tri točke več, kot jih imajo Rečani, te v zadnjem krogu čaka domača tekma z velikanom Milanom, a ker se za napredovanje upoštevajo medsebojne tekme (AEK je na Reki zmagal z 2:1), se Rijeka poslavlja od Evrope.

Matic Črnic je pri Rijeki tudi tokrat dobil le malo priložnosti za igro, na zelenico je prišel v sodnikovem dodatku, v 92. minuti.

Zaigrala nista niti Josip Iličić in Jasmin Kurtić za Atalanto, ki je spet navdušila. Everton je v Liverpoolu premagala s 5:1 in si prav tako že zagotovila napredovanje iz skupine E.

Veselje Benjamina Verbiča s soigralci po zadetku v Moskvi. | Foto: Reuters Veselje Benjamina Verbiča s soigralci po zadetku v Moskvi. Foto: Reuters

Evrogol Benjamina Verbiča, ki ni pomenil veliko

V skupini F se je izkazal Benjamin Verbič, ki je v 31. minuti zadel za 1:1 v majici Köbenhavna na gostovanju pri Lokomotivi v Moskvi. Vojničan, ki je v tej sezoni izjemno strelsko razpoložen, saj je bil to že njegov enajsti gol v vseh tekmovanjih (v ligi Europa je zadel tretjič), je igral celotno tekmo, a ob koncu ni bil najbolj zadovoljen. Danci so namreč izgubili z 1:2 in bodo zdaj v zadnjem krogu trepetali za napredovanje. Gostili bodo vodilni Šerif, ki ima tri točke prednosti. Če želijo napredovati, ga moramo nujno premagati.

Gol Benjamina Verbiča:

V skupini I je Nejc Skubic v 82. minuti z bele točke poskrbel za veliko točko proti Marseillu, tako da ima zdaj Konyaspor pred zadnjim krogom še vedno možnosti za napredovanje. Slovenski branilec je igral vso tekmo, njegovemu klubu pa se je nasmihala celo zmaga, a so Francozi v zadnji minuti z igralcem manj izetnačili na 1:1.

Zadetek Nejca Skubica:

Velik podvig je v skupini H uspel Kölnu, doma je namreč z 1:0 premagal Arsenal. Dominic Maroh je bil v začetni postavi Nemcev, a moral po 38. minutah igre zaradi poškodbe z igrišča.

Nejc Mevlja je Zenitu, ki si je v skupini L že pred tokratno tekmo zagotovil napredovanje, pomagal do nove zmage. Tokrat je v St. Peterburgu padel Vardar (2:1). Igral je vso tekmo.

Domen Črnigoj zaradi zdravstvenih razlogov ni kandidiral za dvoboj Lugana, ki je v skupini G doma z 1:0 premagal Hapoel Be'er Shevo. Lugano ne more več poskočiti na drugo mesto, tako da bo evropske sezone zanj po zadnjem krogu skupinskega dela konec.

Tim Matavž je za Vitesse, ki nima več možnosti za napredovanje iz skupine K, odigral 62 minut v Rimu pri remiju proti Laziu z 1:1.