Liga Europa Samir Handanović Nejc Skubic Bojan Jokić Josip Iličić Džengis Čavušević Robert Berić nogomet

Četrtek, 29. 9. 2016, 22.56

Liga Europa, 2. krog

En Slovenec v Zürichu od pekla do raja, drugi je v Pragi doživel nov šok

Džengis Čavušević | Foto Reuters

Džengis Čavušević je v 2. krogu skupinskega dela lige Europa najprej zapravil enajstmetrovko, nato pa z golom pred koncem tekme postal veliki junak Züricha. Samir Handanović je z Interjem doživel nov šokanten poraz. Nejc Skubic je ostal praznih rok s Konyasporom.

V skupini L je Zürich doma premagal turški Osmanlispor z 2:1. Junak zmage švicarskega drugoligaša je bil slovenski napadalec Džengis Čavušević, ki je z glavo zadel v 79. minuti. Pred tem je nekdanji nogometaš Domžal, ki je igral vso tekmo, v prvem polčasu, v 26. minuti, zapravil enajstmetrovko. Zürich je prišel do prvih treh točk in je trenutno na tretjem mestu skupine skupaj s tekmecem, ki ga je premagal tokrat.

Nov polom Interja

Samir Handanović je bil v Pragi trikrat premagan. | Foto: Reuters Samir Handanović je bil v Pragi trikrat premagan. Foto: Reuters Veliko manj razlogov za zadovoljstvo ima Samir Handanović, ki je z Interjem klonil z 1:3 v Pragi proti Sparti. Milančani, ki so bili pred začetkom tekmovanja favoriti skupine K, so po dveh krogih brez točke – v prvem krogu so doma izgubili proti Hapoelu Beer Shevi – prikovani na zadnje mesto lestvice.

Podobno velja za Konyaspor v skupini H. Turki, za katere je Nejc Skubic igral vseh 90 minut, so tokrat z 0:2 izgubili v Belgiji proti Hentu.

Josipa Iličića ni bilo niti na klopi Fiorentine, ki je v skupini J visoko, kar s 5:1, premagala azerbajdžanski Qarabag. Trener Firenčanov se je odločil, da ga spočije.

Bojan Jokić sploh ni prijavljen za evropske nastope, zato ga ni bilo v postavi Villarreala, ki je remiziral proti Steaui v Bukarešti z 1:1.

Zlatan Ibrahimović je Manchester Unitedu prinesel prve tri evropske točke v tej sezoni. | Foto: Reuters Zlatan Ibrahimović je Manchester Unitedu prinesel prve tri evropske točke v tej sezoni. Foto: Reuters

Robert Berić ni igral, Zlatan Ibrahimović mož odločitve v Manchestru

Nastopil ni niti Robert Berić, njegov Saint Etienne je v derbiju skupine C doma remiziral proti Anderlechtu, potem ko je do izenačenja prišel v zadnjih sekundah tekme. Slovenski napadalec, ki je v zadnjem času v strelski formi, je tekmo izpustil zaradi lažje poškodbe, s katero se ubada.

Od preostalih tekem velja omeniti zmago Manchester Uniteda pred domačimi navijači z 1:0 nad ukrajinsko Zorjo. Joseju Mourinhu, ki je v prvem krogu izgubil, je tri točke prinesel Zlatan Ibrahimović.

Roma je v skupini je v skupini visoko, s 4:0, odpravila romunsko Astro. S še višjo zmago se lahko pohvali Zenit, ki je v skupini D s kar 5:0 odpravil AZ Alkmaar.

Liga Europa, skupinski del, 2. krog:

Skupina A:
Fenerbahče : Feyenoord Rotterdam 1:0 (1:0)
Emenike 18.

Manchester United : Zorja Lugansk  (0:0)

Astana : Young Boys Bern 0:0

Olympiakos Pirej : Apoel Nikozija 0:1 (0:1)

Qäbälä : Mainz 2:3 (0:1)
Gurbanov 57./11m, Zenjov 62.; Muto 41., Cordoba 68., Oztunali 78.

St. Etienne : Anderlecht 1:1 (0:0)
Roux 94.; Tielemans 62./11m
Robert Berić za Saint Etienne ni igral, ni ga bilo niti na klopi.

1. Anderlecht 2 - 4
2. Mainz 2 - 4
3. Saint Etienne 2 - 2
4. Qabala 2 - 0

Skupina D:
Zenit St. Petersburg : AZ Alkmaar 5:0 (1:0)
Kokorin 26., 59., Giuliano 48., Criscito 66./11m, Šatov 80.

Skupina E:
Austria Dunaj : Viktoria Plzen 0:0 (0:0)

Roma : Astra Giurgiu 4:0 (2:0)
Strootman 15., Fazio 45., Fabricio 47./a.g., Salah 54.

Genk : Sassuolo 3:1 (2:0)
Karelis 8., Bailey 25., Buffel 61.; Politano 65.

Saief 17., Neto 33.;
Nejc Skubic je za Konyaspor igral vso tekmo in prejel rumeni karton.

Schalke : Red Bull Salzburg 3:1 (1:0)
Goretzka 15., Čaleta-Car 47., Höwedes 58.; Soriano 72.

Krasnodar : Nica 5:2 (2:1)
Smolov 22., Joaozinho 33., 65./11m, Ari 86., 90.; Balotelli 42., Cyprien 71.

1. Krasnodar  2 - 6
2. Schalke 2 - 6
3. Salzburg 2 - 0
4. Nica 2 - 0

Skupina J:
Fiorentina : Qarabag Agdam 5:1 (2:0)
Babacar 39., 45., Kalinić 43., Zarate 63., 78.; Ndlovu 90.; R.K.: Yunuszade 30./Qarabag
Josip Iličić za Fiorentino ni igral, ni ga bilo niti na klopi.

Slovan Liberec : PAOK Solun 1:2 (1:1)
Komličenko 1.; Athanasiadis 10./11m, 82.

Kadlec 7., 25., Holek 75.; Palacio 71.; R.K.: Ranocchia 75./Inter
​Samir Handanović je za Inter igral vso tekmo.

Zürich : Osmanlispor 2:1 (1:0)
Schönbächler 45., Čavušević 79.; Maher 73.
Džengis Čavušević je za Zürich igral vso tekmo in poleg gola, ki ga je dosegel, v 26. minuti zapravil enajstmetrovko.

Steaua Bukarešta : Villarreal 1:1 (1:1)