22.54

2 leti, 11 mesecev

Thermometer Blue 0,31

1

Real Madrid Barcelona Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak špansko prvenstvo La Liga

Ponedeljek, 3. 5. 2021, 22.54

Špansko prvenstvo, 34. krog

Barcelona in Real dihata Oblaku za ovratnik, Sevilla izgubila stik

1

Lionel Messi | Lionel Messi je za zmago proti Valencii zadel dva gola. | Foto Guliverimage

Lionel Messi je za zmago proti Valencii zadel dva gola.

V španski la ligi se nadaljuje ogorčen boj za naslov prvaka. Atletico Madrid Jana Oblaka je na sobotni tekmi z zadetkom Marcosa Llorenteje tesno slavil pri Elcheju. Ta je imel v 91. minuti priložnost za izenačenje, a mu je po strelu Fidela Chavesa z bele točke veselje preprečila vratnica. Madridčani so ohranili dve točki prednosti pred mestnim tekmecem Realom, ki je z 2:0 premagal Osasuno, in Barcelono, ki je priključek zadržala po zmagi proti Valencii. Lionel Messi je najprej v 57. minuti pri zaostanku z 0:1 zgrešil enajstmetrovko, popravil napako, nato pa zadel še en gol, ki je Barcelono popeljal do zmage s 3:2. V ponedeljek je Sevilla na domačih tleh presenetljivo izgubila z Athleticom iz Bilbaa in zdaj za vodilnim Atleticom zaostaja šest točk.