22.57

2 leti

Thermometer Blue 0,03

1

Villarreal Sevilla La Liga špansko prvenstvo Real Madrid Barcelona Jan Oblak Jan Oblak Atletico Madrid

Cadiz je ugnal Barcelono.

Za konec 32. kroga španskega prvenstva je druga Barcelona doživela nov udarec. Na domačem Camp Nouu jo je z 0:1 ugnal Cadiz, ki je bil sicer pred srečanjem na mestih, ki vodijo v izpad. V nedeljo je Jan Oblak z Atleticom iz Madrida po dramatičnem razpletu spet zmagal (2:1). Oblakovi so v prejšnjem krogu klonili pred Mallorco, nato so izpadli še iz lige prvakov, zdaj pa so vendarle zmagali po izkoriščeni enajstmetrovki Yannicka Carrasca v stoti minuti tekme. Real je na derbiju s Sevillo zaostanek 0:2 iz prvega polčasa spremenil v zmago s 3:2 in zdaj tekmecem pobegnil že na 15 točk prednosti.

Atletico City
Sportal Incident v Madridu, v predoru zavrela kri Hrvatu in Črnogorcu
Jan Oblak
Sportal Oblaku se po veliki drami ni izšlo, poslastica v Liverpoolu

Slovenski vratar Jan Oblak in soigralci so po zmagi v tem krogu zdaj na tretjem mestu la lige z enakim številom točk kot druga Barcelona z odigrano tekmo manj in četrta Sevilla, ki sta bili neuspešni.

Tako kot Atletico si je evropske rane v španskem prvenstvu poskušala zaceliti tudi Barcelona, ki je prejšnji teden sklenila pot v ligi Evropa. Katalonci so se na zadnji tekmi kroga udarili s Cadizom. Ta je na Camp Nouu pripravil veliko presenečenje in zmagal z 1:0. Edini zadetek na tekmi je v 48. minuti dosegel Lucas Perez in gostom zagotovil izjemno pomembne točke v boju za obstanek. Pred 57 tisoč gledalci na Camp Nouu je Barcelona sicer imela veliko premoč, a gola ni dosegla.

Velja omeniti, da je današnjo tekmo pospremil tudi protest navijačev Barcelone, ki so še enkrat protestirali proti prodaji vstopnic na četrtkovi tekmi Evropskega pokala proti nemškemu Eintracht Frankfurtu (2:3), ko se je v Barceloni znašlo preveč nemških navijačev. Vodstvo kluba je že napovedalo spremembe prodaje vstopnic, predsednik Barcelone Joan Laporta pa bo dogodke še enkrat pojasnil v torek na novinarski konferenci.

Atletico se je rešil

Atletico pa je šele v izdihljajih tekme ugnal Espanyol. Za vodstvo rdeče-belih je poskrbel Yannick Carrasco v 52. minuti. A domači so v 71. ostali le z desetimi možmi, ko je Geoffrey Kondogbia dobil drugi rumeni karton zaradi igre z roko, po prostem strelu v tej akciji pa je nato Raul de Tomas presenetil Oblaka, ki mu je žoga pod telesom in ob vratnici ušla v mrežo.

Yannick Carrasco je bil junak Atletica. | Foto: Reuters Yannick Carrasco je bil junak Atletica. Foto: Reuters

Ko se je že zdelo, da bosta ekipi dvoboj končali brez zmagovalca, je v eni zadnjih akcij sodnik po ogledu posnetka dosodil igranje z roko branilcev Espanyola, najstrožjo kazen pa je, takrat je tekla že stota minuta tekme, izkoristil Carrasco.

Real po preobratu do velike zmage

Brez točk pa je ostala Sevilla, ki bi z zmago prednost Reala na lestvici znižala na devet točk in še imela kanček upanja za naslov. A po razpletu nedeljske tekme so Andaluzijci praktično že izpadli iz tega boja. V prvem polčasu je sicer domačim kazalo odlično, bili so za dva razreda boljši in premoč kronali z zadetkoma Ivana Rakitića in Erika Lamele. A drugi polčas je ponudil povsem drugačno sliko.

Karim Benzema je bil znova mož odločitve. | Foto: Reuters Karim Benzema je bil znova mož odločitve. Foto: Reuters

Real je napadel, najprej znižal z golom Rodryga, potem so Madridčani v 75. minuti prek Viniciusa sicer dosegli še en gol, ki pa ga je sodnik po dolgem ogledu posnetka zaradi igre z roko razveljavil. A opozorilo za Sevillo ni bilo dovolj, saj so tekmeci še naprej pritiskali in potem poskrbeli za popoln preobrat, zadela sta še Nacho Fernandez in že v sodnikovem dodatku v 92. minuti Karim Benzema, ki je dosegel svoj 25. zadetek v tej sezoni la lige.

Presenetljivi polfinalist lige prvakov Villarreal je na gostovanju pri Getafeju v soboto zmagal z 2:1.