23.33

4 leta, 2 meseca

Thermometer Blue 0,12

1

Real Madrid Barcelona Jan Oblak Jan Oblak Atletico Madrid nogomet špansko prvenstvo La Liga

Nedelja, 23. 2. 2020, 23.33

ŠPANSKO PRVENSTVO, 25. KROG

Oblak nemočen ob projektilu Alcacerja, nato je sledil velik preobrat #video

1

Atletico Madrid | Atletico Madrid je od 40. do 74. minute dosegel tri zadetke in premagal rumeno podmornico, | Foto Reuters

Nogometaši madridskega Atletica so v zadnji tekmi 25. kroga španskega prvenstva doma premagali Villarreal s 3:1. Gostje so povedli prek izjemnega zadetka Paca Alcacerja, a so nato rdeče-beli, ki jih je Diego Simeone vodil s tribun, preobrnili rezultat in se vodilni Barceloni približali na -12. Katalonci so na krilih štirikratnega strelca Lionela Messija pometli z Eibarjem (5:0) in po zaslugi presenetljivega spodrsljaja Real Madrida pri Levanteju (0:1) skočili na vrh razpredelnice. Prihodnjo nedeljo bo el clasico v Madridu.

Atletico je po evropskem prvaku Liverpoolu v tem tednu na svojem stadionu Wanta Metropolitano premagal še Villarreal in se na lestvici povzdignil na tretje mesto. Čeprav so gostje povedli, ko je donedavni napadalec Borussie Dortmund Paco Alcacer (v zimskem prestopnem roku je bil ponujen tudi madridskemu Atleticu) v 16. minuti z izjemnim udarcem premagal Jana Oblaka, so rdeče-beli v nadaljevanju pritisnili na rumeno podmornico in zmagali s 3:1.

Kako je Alcacer premagal Oblaka:

Škofjeločan se je izkazal zlasti s posredovanjem v 63. minuti, ko je bil rezultat še 1:1. Atleticu sta do zmage pomagala tudi povratnika Kieran Trippier in Joao Felix, ki sta odpravila zdravstvene težave, in bosta Madridčanom v nadaljevanju sezone v ogromno pomoč. Mladi Portugalec je postavil končni rezutat.