5 let, 6 mesecev

NK Maribor NK Maribor Adrian Mutu Damjan Bohar

Četrtek, 3. 7. 2014, 12.37

Kokainski prestopnik odločil v Ljudskem vrtu

Nogometaši Maribora, ki se že nekaj časa pospešeno pripravljajo na novo evropsko sezono, so v sredo odigrali premierno tekmo v novi sezoni pred domačimi navijači.

Po prihodu s priprav v Moravskih Toplicah so nogometaši Maribora odigrali pripravljalno tekmo z ekipo Petrolul Ploiesti, ki je v pretekli sezoni romunskega prvenstva zasedla tretje mesto.

Po prvem polčasu so Mariborčani vodili z 1:0, potem ko je v 37. minuti zadel Damjan Bohar. Ob koncu tekme so Romuni pripravili preobrat. Najprej je v 72. minuti na 1:1 poravnal Gerson Ferreira, v 87. minuti je za zmago zadel Adrian Mutu. Nekdanji zvezdnik evropskega nogometa, za katerega je londonski Chelsea leta 2003 odštel več kot 20 milijonov evrov, pa ga le leto za tem odslovil zaradi padca na dopinškem testu (v njegovi krvi so našli sledi kokaina, s katerim je imel težave tudi pozneje), je uspešno streljal z enajstih metrov.

To je bila za nogometaše Maribora četrta pripravljalna preizkušnja v tej sezoni. Do zdaj so dvakrat zmagali in dvakrat izgubili.

Za Maribor je na tekmi proti Romunom, prvič odkar se je vrnil s posoje pri Cagliariju, zaigral tudi Agim Ibraimi.