21.30

Matjaž Kek Matija Škarabot Leon Benko

Nedelja, 4. 8. 2013, 21.30

Kek nadaljeval uspešen niz

Matjaž Kek je z Rijeko v četrtem krogu hrvaškega prvenstva zmagal in neporažen ostaja tudi po šesti tekmi v tej sezoni.

Po prepričljivi zmagi nad lokalnim tekmecem Istro v prvem krogu in remijih na derbiju (proti Hajduku v Splitu in proti zagrebškemu Dinamu na Reki) je Matjaž Kek z Rijeko tokrat gostoval v Zadru, ki je za Rečane vselej zahtevno gostovanje. Tudi tokrat je bilo, a najbolj pomembno za ekipo nekdanjega slovenskega selektorja je, da se Rečani z gostovanja vračajo s polnim izplenom.

Kek je tokrat nekoliko spremenil postavo in spočil nekatere nosilce, kar je glede na to, da Rijeko v četrtek čaka povratna tekma tretjega kroga kvalifikacij za ligo Europa proti Žilini na Slovaškem (Rijeka je doma zmagala z 2:1), pričakovano. Tako priložnosti za igro ni dobil niti Slovenec, ki si kruh služi v dresu Rijeke, Matija Škarabot. Rijeka je do vodstva v Zadru prišla v 29. minuti, ko je zadel branilec Marko Lešković, ki je debitiral v dresu Rečanov. Potem so nogometaši Zadra v 58. minuti prišli do izenačenja, v 76. minuti pa je za zmago poskrbel kdo drug kot najboljši strelec Rijeke Leon Benko, ki je tokrat na igrišče prišel s klopi.

Rijeka je po nepopolnem četrtem krogu hrvaškega prvenstva na četrtem mestu.