italijansko prvenstvo serie A Samir Handanović Juventus

6 let

Italijansko prvenstvo, 33. krog

Napoli izkoristil spodrsljaj Juventusa, Kurtićevi remizirali s "slovenskim" Chievom

Jasmin Kurtić | Foto Getty Images

Na uvodni sredini tekmi 33. kroga je Atalanta brez poškodovanega Josipa Iličića s 3:0 premagala Benevento. Vodilni Juventus je pri Crotoneju remiziral (1:1), tako da je Napoli po zmagi nad Udinesejem stopil prednost na štiri točke. Spal Jasmina Kurtića (igral je od prve minute) je z 0:0 remiziral s Chievom Valterja Birse in Boštjana Cesarja, ki sta obračun spremljala s klopi. Tudi rezervni vratar Sampdorie Vid Belec je zmago Bologne spremljal ob igrišču.

V uvodni tekmi 33. kroga italijanskega prvenstva je Inter v torek v Milanu porazil nebogljeni Cagliari. Samir Handanović in soigralci so na lestvici poskočili na tretje mesto. Odkar Ljubljančan brani za črno-modre, sploh še ni zaigral v ligi prvakov. Če želi uresničiti dolgoletne sanje, se bo moral z Interjem uvrstiti na eno izmed vodilnih štirih mest.

Inter še vztraja v boju za četrto mesto, ki neposredno pelje v ligo prvakov. Danes je upravičil vlogo favorita proti Cagliariju. Samir Handanović je v tej sezoni v izjemni formi. V 33 tekmah je prejel le 22 zadetkov. Manj sta jih v serie A prejeli le obrambi vodilnega Juventusa (16) in najbližjega zasledovalca Napolija (21).

Inter je proti Cagliariju povsem prevladoval, z golom Joaoa Cancela povedel v tretji minuti, nato do konca tekme z goli Icardija, Marcela Brozovića in Ivana Perišića prišel do zanesljive zmage. Gostje na vrata Samirja Handanovića niso sprožili niti enega strela.