24. 4. 2017,
22.36

Thermometer Blue 0,45

Valter Birsa Boštjan Cesar Miha Zajc Siniša Anđelković Andrej Kotnik Samir Handanović Josip Iličić Jasmin Kurtić italijansko prvenstvo

Ponedeljek, 24. 4. 2017, 22.36

Italijansko prvenstvo, 33. krog

Zajčevi na kolena spravili Milan, Juventus se je znesel nad Genoo

Empoli Milan | Foto Reuters

V 33. krogu italijanske serie A je v slovenskem derbiju v soboto v Firencah Fiorentina z Josipom Iličićem in Janom Mlakarjem po velikem preobratu prerešetala Inter Samirja Handanovića (5:4). V nedeljo sta zmago svoje ekipe pospremila Miha Zajc in Andrej Kotnik, Empoli prvega je ugnal Milan, Crotone pa je premagal Sampdorio. Krog sta v ponedeljek končala Roma in Pescara. Drugovrščeni Rimljani so zadnje premagali s 4:1.

Empoli Mihe Zajca je v nedeljo prišel do velike zmage, na San Siru so z 1:2 premagali Milan, slovenski legionar je srečanje spremljal na klopi.

Palermo, pri katerem Siniša Anđelković ni dobil priložnosti za igro, je visoko izgubil pri Laziu (2:6). Rimljani so že v 26. minuti sprožili petardo, najprej je dva zadetka dosegel Ciro Immobile, nato je v petih minutah klasični hat-trick dosegel Balde Keita. Chievo Boštjana Cesarja (sedel je na klopi) in Valterja Birse (igral je do 64. minute) je izgubil s Torinom, Andrej Kotnik pa je zmago Crotoneja nad Sampdorio opazoval s klopi za rezervne igralce.

Vodilni Juventus se je znesele nad Genoo.

Handanović ubranil enajstmetrovko, a bil vseeno prerešetan #video

Že v soboto je Inter v Firencah dolgo držal pozitiven rezultat (2:1), Samir Handanović je Federicu Bernardeschiju na začetku drugega polčasa ubranil strel z bele točke, a tudi to ni pomagalo Milančanom, da bi se s težkega gostovanja vrnil s kakšno točko.

Samir Handanović je italijanskemu dragulju Federicu Bernardeschiju ubranil enajstmetrovko in Inter ohranil v prednosti, a ne za dolgo. | Foto: Reuters Samir Handanović je italijanskemu dragulju Federicu Bernardeschiju ubranil enajstmetrovko in Inter ohranil v prednosti, a ne za dolgo. Foto: Reuters

Preobrat domačih se je začel, ko je v 58. minuti v igro vstopil namesto Josip Iličić, od 63. minute do 79. pa je Fiorentina zadela kar štirikrat in povedla s kar 5:2.Tekma je bila odločena, čeprav je ob koncu srečanja za Inter še dvakrat v polno zadel odlični Mauro Icardi. S tem je le ublažil poraz. To je za Inter že 11. prvenstvena ničla v sezoni.

Atalanta Jasmina Kurtića, ki se bori za vozovnice za Evropo, je novo zmago zabeležila proti Bologni. Slovenski vezist je zdaj četrtouvrščeno ekipo v Italiji odigral celotno srečanje.