22.49

5 let

Thermometer Blue 0,14

1

italijansko prvenstvo Juventus AC Milan Samir Handanović Boštjan Cesar Valter Birsa Rok Vodišek Josip Iličić Jasmin Kurtić Žan Celar Vid Belec Leo Štulac Luka Krajnc

Četrtek, 4. 4. 2019, 22.49

5 let

Italijansko prvenstvo, 30. krog

Iličić se je strgal z verige: dva zadetka in podaja #video

1

Josip Iličić | Josip Iličić je blestel proti Bologni in hitro dosegel dva fantastična zadetka. | Foto Reuters

Josip Iličić je blestel proti Bologni in hitro dosegel dva fantastična zadetka.

V petek se je zaključil 30. krog serie A. Atalanta je po šovu Josipa Iličića razbila (4:1) Bologno, Chievo pa je visoko izgubil pri Sassuolu. Obramba Verončanov, ki ji je poveljeval izkušeni Boštjan Cesar, je prejela kar štiri zadetke.

Atalanta je le v 15 minutah Bologni zabila kar štiri zadetke. Tega v Italiji niso videli že 87 let. Strelski pohod je začel ravno slovenski reprezentant Josip Iličić, ki je v polno meril v 3. in 5. minuti, štiri minute kasneje pa je za vodstvo s 3:0 še podal.

Zadetka Iličića. In to kakšna!:

Vratarski dvoboj Handanoviću

Inter Samirja Handanovića v sredo v gosteh s 4:0 odpravil Genoo Roka Vodiška, ki ga ni bilo v postavi. Sampdoria Vida Belca (tekmo je spremljal na klopi) je z 1:2 izgubila pri Torinu, Spal Jasmina Kurtića je v 89. minuti z 11-metrovko premagal Lazio.

Frosinone Luke Krajnca je do zmage nad Parmo Lea Štulca prav tako prišel z 11-metrovko, in to v 100. minuti tekme. Slovenca sta obsedela na klopi.

Leo Štulac ni dobil priložnosti za igro. | Foto: Getty Images Leo Štulac ni dobil priložnosti za igro. Foto: Getty Images

Le remi Rome

Roma Žana Celarja (ni ga bilo v postavi) je na Olimpicu z 2:2 remizirala s Fiorentino, drugi Napoli pa se je opekel pri Empoliju.

Na uvodni torkovi tekmi kroga je AC Milan remiziral z Udinesejem. Cagliari Valterja Birse, ki je igral od 68. minute, je z 0:2 izgubil z vodilnim Juventusom.

Sportal Slovenski as tako vroč, da je padel 87 let star rekord serie A #video

V četrtek bo Boštjan Cesar s Chievom gostoval pri Sassuolu, Josip Iličić bo z Atalanto gostil Bologno.