31. 3. 2019,
22.32

5 let

Thermometer Blue 0,06

italijansko prvenstvo Valter Birsa Vid Belec Samir Handanović Leo Štulac Jasmin Kurtić Josip Iličić Luka Krajnc Boštjan Cesar Rok Vodišek Žan Celar

Nedelja, 31. 3. 2019, 22.32

5 let

Italijansko prvenstvo, 29. krog

Handanović premagan samo enkrat, to pa je bilo dovolj za zmago Lazia

Samir Handanović Sergej Milinković Savić | Sergej Milinković Savić je v 13. minuti premagal Samirja Handanovića in Lazio popeljal v vodstvo z 1:0. | Foto Reuters

Sergej Milinković Savić je v 13. minuti premagal Samirja Handanovića in Lazio popeljal v vodstvo z 1:0.

Na zadnji tekmi 29. kroga italijanskega prvenstva sta se v derbiju kroga pomerila Handanovićev Inter in Lazio, zmagali pa so Rimljani. Atalanta je v gosteh premagala Parmo. Josip Iličić je zaradi lažje poškodbe kolena vstopil v igro šele v drugem polčasu, Leo Štulac pri gostiteljih zaradi zdravstvenih težav ni kandidiral za dvoboj. Jasmin Kurtić je s Spalom slavil z 1:0 pri Frosinonenju Luke Krajnca, ki ga ni bilo v postavi. Kurtić je podal za zmago, igral je do 71. minute in prejel rumen karton.

Samir Handanović je moral na derbiju z Laziem po žogo v svojo mrežo že v 13. minuti, ko ga je s strelom z glavo iz neposredne bližine ukanil srbski vezist Lazia Sergej Milinković-Savić. To je bil edini gol na tekmi. Nekdanji slovenski reprezentant je v nadaljevanju ubranil štiri nevarne strele na svoja vrata.

Napoli je visoko odpravil Romo mladega Žana Celarja (ni ga bilo v postavi), Neapeljčani so v gosteh slavili s 4:1.

Parma je brez Lea Štulca izkusila moč Atalante, za katero je Josip Iličić zaigral od 54. minute. Ko je vstopil v igro, je bil rezultat 1:1, nato pa je Kolumbijec Duvan Zapata odločil zmagovalca z dvema zadetkoma.

Sportal Robert Berić junak francoskega velikana, osrečil ga je z mojstrskim golom #video

Juventus slavil, Birsa s soigralci do visoke zmage

Vodilni Juventus je v soboto ugnal Empoli, edini zadetek na srečanju je v 72. minuti prispeval rezervist Moise Kean.

Na petkovem srečanju je Cagliari Valterja Birse, ki je igral v zadnjih desetih minutah, s 3:0 razbil Chievo, nekdanji klub primorskega nekdanjega reprezentanta. Za domače Boštjan Cesar ni igral. Vso tekmo je presedel na klopi.