Vid Belec Valter Birsa Luka Krajnc Jasmin Kurtić Samir Handanović Josip Iličić Boštjan Cesar Leo Štulac Rok Vodišek Roma Juventus serie A

Torek, 12. 3. 2019, 0.18

Italijansko prvenstvo, 27. krog

Velik dan za otroka Maribora v serie A

Žan Celar | Žan Celar je le dočakal debi v serii A. Zanj je poskrbel novi trener Rome Claudio Ranieri. | Foto AS Roma

Na zadnji tekmi 27. kroga italijanskega prvenstva je Roma je z novim trenerjem Claudiem Ranierijem z 2:1 premagala Empoli. Ponedeljkov večer na Olimpicu bo v lepem spominu ostal tudi mlademu 19-letnemu slovenskemu napadalcu Žanu Celarju, ki je debitiral v najmočnejši italijanski ligi. Otrok Maribora je v 86. minuti v igro vstopil namesto strelca zmagovitega zadetka Patrika Schicka.

Inter je s Samirjem Handanovićem (branil vso tekmo) v nedeljo doma z 2:0 premagal Spal, pri katerem je bil od prve do zadnje minute na igrišču Jasmin Kurtić. Josip Iličić, ki je igral 87 minut, se je izkazal z novo asistenco pri zmagi Atalante nad Sampdorio, pri kateri je na klopi spet sedel Vid Belec, z 2:1 in prišel do pomembnih točk v lovu na Evropo.

Luka Krajnc ni igral za Frosinone, ki je doma z 1:2 izgubil proti Torinu. Valter Birsa se je po zlomu roke vrnil na igrišča in zaigral v zaključku tekme Cagliarija, ki je z 0:2 izgubil pri Bologni.

V soboto je Milan prišel do nove zmage v gosteh pri Chievu z 2:1, za Verončane tudi tokrat ni igral Boštjan Cesar. Parma, pri kateri zaradi poškodbe ni igral Leo Štulac, je doma z 1:0 odpravila Genoo. Pri tej je na klopi spet sedel Rok Vodišek, a ni igral.

Že v petek je vodilni Juventus, ki bo naslednji teden skušal priti do preobrata na povratni tekmi osmine finala lige prvakov proti Atleticu Madridu (v Španiji je izgubil z 0:2), brez pomoči Cristiana Ronalda premagal Udinese s 4:1. Z dvema goloma se je izkazal komaj 19-letni italijanski napadalec Moise Kean.