Juventus Samir Handanović Josip Iličić Napoli italijansko prvenstvo

Sobota, 30. 12. 2017, 22.28

Italijansko prvenstvo, 19. krog

Slovenec Beneventu pomagal do zgodovinske zmage, Inter spet ni zmagal

Vid Belec | Foto Getty Images

Benevento je v Italiji v 19. krogu premagal Chievo z 1:0 in prišel do zgodovinske prve zmage med italijansko nogometno elito. Do zmage je novincu med prvoligaši pomagal tudi slovenski vratar Vid Belec. Za goste sta igrala Valter Birsa in Boštjan Cesar. Josip Iličić je z Atalanto izgubil doma proti Cagliariju. Samir Handanović z Interjem spet ni zmagal, doma je z 0:0 remiziral proti Laziu, in povišal zaostanek za vodilnima Napolijem in Juventusom, ki sta zmagala.

Benevento je z Vidom Belcem, ki se je v zadnjem času spet vrnil med vratnici tega prvoligaša, z 1:0 premagal Chievo, pri katerem sta od prve do zadnje minute igrala Boštjan Cesar in Valter Birsa. Zanimivo, edini gol na tekmi je dosegel nekdanji napadalec Gorice, Italijan Massimo Coda.

Josip Iličić, ki je pred tem zadel na vseh zadnjih štirih prvenstvenih tekmah Atalante, je tokrat z moštvom iz Bergama doživel razočaranje. Doma je izgubil proti skromnemu Cagliariju z 1:2 in se ni uspel vpisati med strelce. Iličić je igral 86 minut, medtem ko Jasmin Kurtić ni dobil priložnosti za igro.

Samir Handanović, ki je bil z Interjem pred kratkim vodilni, spet ni zmagal. Zgodilo se je že četrto tekmo zapored. Tokrat je doma z 0:0 remiziral proti Laziu. Slovenski vratar je zbral štiri obrambe.