Jasmin Kurtić Josip Iličić Miha Zajc Samir Handanović italijansko prvenstvo

Italijansko prvenstvo, 29. krog

Inter izkoristil spodrsljaja AC Milana in Juventusa: Handanović vse bližje prvi lovoriki

Samir Handanović | Samirju Handanoviću se vse bolj nasmiha prva lovorika v karieri. | Foto Guliverimage

Samirju Handanoviću se vse bolj nasmiha prva lovorika v karieri.

Milanski Inter je na zadnji nogometni tekmi 29. kroga italijanskega prvenstva v Bologni slavil z 1:0 in povečal prednost pred zasledovalci. Pred drugouvrščenim Milanom, ki je danes remiziral proti Sampdorii, ima ob tekmi manj že osem točk naskoka, tretjeuvrščena Atalanta zaostaja deset, Juventus in Napoli pa 12 točk. Inter ima za nameček še tekmo manj kot drugouvrščeni mestni tekmec.

Zasedba iz lombardijske prestolnice, kjer od leta 2012 igra nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović, ki je pred kratkim prebolel covid-19, se je po zmagi v Bologni še bolj približala 19. scudettu, prvemu po sezoni 2009/10. Edini gol na tekmi je v 32. minuti dosegel robustni belgijski napadalec Romelu Lukaku, Handanović pa je odigral celo tekmo za Inter.

V soboto so na sceno stopili tudi trije slovenski nogometaši. Atalanta Josipa Iličića je premagala Udinese s 3:2, Parma Jasmina Kurtića je v Beneventu igrala neodločeno 2:2, Genoa Mihe Zajca pa se je s Fiorentino razšla z 1:1. Vsi trije so tekmo začeli na rezervni klopi, priložnost za igro pa so nato dobili v drugem polčasu. Najbolj je nase opozoril Kurtić, ki je zadel za 1:1. To je bil za slovenskega vezista četrti zadetek v sezoni.