23.30

Luka Koper

Četrtek, 30. 6. 2011, 23.30

Hasič: Morali bi zmagati

Po remiju proti kazahstanskem Šahtarju z 1:1 so nogometaši Luke Kopra v en glas poudarjali, da še niso v pravi formi, saj so na začetku sezone. Kljub temu verjamejo v uspeh.

Viktor Kumkov, trener Šahtarja: ''Koper je zelo dobra ekipa. Lahko smo res zadovoljni, da smo dosegli ugoden izid pred povratno tekmo. Koprčanom je zagotovo težko, saj šele začenjajo novo sezono. Mi smo bolje stali na igrišču, a mi je bil Koper všeč. To je ekipa, ki ve, kaj hoče. Nič še ni odločenega. Še zdaleč ne. Pred povratno tekmo so možnosti v odstotkih še vedno 50:50.''

Vlado Badžim, trener Luke Kopra: ''Proti koncu tekme se je videlo, da smo preveč utrujeni. Nismo še v pravi formi. Bili smo premalo agresivni, kar nas je kaznovalo. Ne morem reči, da nisem zadovoljen s predstavo svojih fantov, saj so igrali dobro. Škoda, da smo zapravili zmago. Nismo pa zapravili napredovanja. Pred povratno tekmo smo optimisti in verjamemo, da lahko napredujemo. Nič še ni odločenega. Naredili bomo vse, da v Kazahstanu zmagamo.''

Enes Handanagič, kapetan Luke Kopra: ''Škoda, da smo prejeli gol. Ne bi rekel, da je za zadetek kriva obramba. Krivi smo vsi. Ne strinjam se s tem, da smo v obrambi igrali slabo. Pač, smo šele na začetku nove sezone, medtem ko je v Kazahstanu prvenstvo še v polnem teku. Cela ekipa še ni v pravi formi. Kljub temu smo bili blizu zmage. Res škoda, da nam ni uspelo. Verjamem pa, da bomo že na naslednji tekmi boljši. Lahko napredujemo.''

Davor Bubanja, strelec gola za Luko Koper: ''Res sem vesel, da sem takoj po vstopu v igro zadel. Bil sem na pravem mestu ob pravem času in izkoristil lepo podajo. Škoda, da je veselje trajalo le nekaj minut. Kljub temu, da nismo igrali najbolje, smo imeli zmago v svojih rokah. Žal smo jo zapravili. Videlo se je, da v naši igri še marsikaj ni tako, kot bi moralo biti. A do naslednje tekme je še nekaj časa. Lahko popravimo napake in gremo v Kazahstan po zmago.''

Ermin Hasič, vratar Luke Kopra: ''Nismo dosti vedeli o nasprotniku, zato smo se prvih 15, 20 minut 'otipavali'. Potem smo zaigrali bolje. Deset minut pred koncem tekme smo prišli do zadetka, morali bi zmagati, a smo zapravili lepo popotnico pred gostovanjem v Kazahstanu in si malce zakomplicirali življenje. Vidi se, da še nismo v pravi formi. Za nami sta dva tedna in pol težkih priprav. Formo tempiramo za začetek prvenstva, noge so še težke, a potrebno se bo zbrati in narediti vse, da nam v Kazahstanu uspe.''