Thermometer Blue 0,27

Tottenham Ajax

Četrtek, 9. 5. 2019, 10.25

Bo poškodovani Harry Kane pripravljen za veliki finale?

Harry Kane | Harry Kane, kapetan angleške nogometne reprezentance, si želi zaigrati v finalu lige prvakov. Bo do 1. junija pripravljen? | Foto Getty Images

Napadalec angleškega Tottenhama Harry Kane je po sinočnji zmagi Londončanov nad Ajaxom v zadnji sekundi polfinala nogometne lige prvakov dejal, da upa, da bo pripravljen za finale. Kane se je poškodoval v četrtfinalu proti Manchester Cityju. Za kapetana angleške izbrane vrste je to že peta poškodba gležnja od leta 2016 in druga na levem gležnju letos.

Tako Harry Kane ni igral vse od 9. aprila, vendar je včeraj zvečer v Amsterdamu po zmagi v zadnji sekundi, ki je šokirala nogometni svet, vseeno stekel na igrišče in proslavljal uvrstitev v finale najelitnejšega klubskega tekmovanja skupaj s soigralci.

"Okrevanje poteka dobro," je dejal Kane za BT Sport. "Začel sem že teči, zdaj pa vidim, da bom moral trdo poprijeti za delo, da se bom dokazal šefu (trenerju Mauriciu Pochettinu, op. STA)."

Ajax Tottenham
Sportal Drama, kakršne Evropa še ni videla, Čeferin si mane roke

Brazilec Lucas Moura je v sredo zvečer s hat-trickom v drugem polčasu poskrbel za senzacionalno zmago Tottenhama, ki je ob polčasu zaostajal še z 0:2, na koncu pa v zadnji sekundi tekme zmagal s 3:2. Prvo tekmo v Londonu je sicer z 1:0 dobil Ajax, a je skupni izid 3:3 zaradi pravila o golu v gosteh pomenil, da je nizozemski klub ostal praznih rok.

Finale lige prvakov, v katerem se bosta pomerila angleška kluba Tottenham in Liverpool, bo 1. junija v Madridu.