2. 10. 2022,
22.37

1 leto, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,03

Angers Miha Blažič Lionel Messi Lionel Messi Kylian Mbappe Kylian Mbappe PSG Ligue 1 francosko prvenstvo

Nedelja, 2. 10. 2022, 22.37

FRANCOSKO PRVENSTVO, 9. KROG

PSG po zmagi spet na vrhu, visok poraz Blažičevih

Angers Miha Blažič | Miha Blažič je v petek igral celo tekmo. | Foto Guliverimage

Miha Blažič je v petek igral celo tekmo.

Po reprezentančnem premoru so se na zelenice vrnili tudi nogometaši v francoskem prvenstvu. Potem ko je slovenski branilec Miha Blažič z reprezentanco uspešno končal ligo narodov in z njo obstal v ligi B, ga je v petek na klubskem področju čakala zadolžitev v 9. krogu francoske lige. S svojim Angersom je gostil Marseille in izgubil z 0:3. PSG je v soboto z 2:1 ugnal Nico.

Parižani, ki so s 25 točkami na prvem mestu lestvice in imajo dve točki več od Marseilla, so povedli v 29. minuti, ko je zadel Lionel Messi, Gaetan Laborde je izenačil v 47. minuti, zmagoviti gol pa je dosegel Kylian Mbappe v 83. minuti. Slednji je zdaj pri osmih zadetkih, kolikor jih ima na vrhu lestvice strelcev tudi njegov klubski kolega Neymar. Ta ima tudi sedem podaj in je najboljši v tem elementu v ligi ob Messiju, ki je pri petih zadetkih.

PSG se je povzpel na vrh. | Foto: Reuters PSG se je povzpel na vrh. Foto: Reuters

Marseille, ki je ob PSG in Lensu edini še neporažen v ligi, je v petek povedel v 35. minuti z golom Jonathana Claussa, v 50. in 59. minuti pa sta zmago gostov potrdila Luis Suarez in Gerson. Angers, za katerega je Miha Blažič igral celo tekmo, je pri osmih točkah in na 15. mestu.