28. 8. 2022,
22.44

1 leto, 8 mesecev

Thermometer Blue 0,02

Kylian Mbappe Kylian Mbappe Neymar Angers Miha Blažič Lens Marseille PSG francosko prvenstvo

Nedelja, 28. 8. 2022, 22.44

Francosko prvenstvo, 4. krog

Na prvih treh tekmah 17 golov PSG-ja, na četrti en sam

Kylian Mbappe PSG | Kylian Pbappe ostaja pri štirih golih. | Foto Reuters

Kylian Pbappe ostaja pri štirih golih.

Prvak PSG, ki je v uvodnih treh nastopih v francoskem prvenstvu dosegel kar 17 golov in nadigral prav vsakega tekmeca, je v četrtem krogu na domačem stadionu z Monaco igral neodločeno 1:1. Edini gol za Parižane je dal z bele točke Neymar, ki je s šestimi goli prvi strelec lige. Imajo 10 točk, tako kot tudi Lens in Marseille.

UEFA liga prvakov, pokal
Sportal Žreb in pol! Lewandowski in Haaland se vračata, Šeško bo igral v ligi prvakov skoraj doma!

S sobotno zmago nad Rennesom se je na vrh lestvice prebil Lens (2:1), v nedeljo pa se mu je pridružil še Marseille, ki se pripravlja na zahtevne tekme v ligi prvakov, na gostovanju pri sosedih z juga Francije v Nici pa je zmagal s 3:0.

Monaco je v nedeljo zvečer v Parizu vodil od 20. minute, ko je zadel Kevin Volland. Čeprav je bila statistika na strani Parižanov, tako v posesti žoge kot v strelih, pa so bili slednji večinoma nenatančni. V 70. minuti so gostitelji prišli do najstrožje kazni, ki jo je unovčil Neymar. Pozneje je tudi Achraf Hakimi zadel še vratnico, to pa je že v prvem delu zadel tudi Lionel Messi.

Slovenski reprezentant Miha Blažič se je z Angersom mudil pri Troyesu in izgubil z 1:3. Slovenec je odigral prvi polčas. V uvodni tekmi 4. kroga je Lille v gosteh na Korziki ugnal Bastio.