Monaco Brest Luka Elsner Le Havre PSG Ligue 1 francosko prvenstvo

Nedelja, 10. 3. 2024, 22.45

Francosko prvenstvo, 25. krog

PSG le remiziral z Reimsom, Elsnerjevi do pomembne zmage

Kylian Mbappe | Kylian Mbappe je v ligi prvakov za PSG v torek dosegel dva gola, v francoskem prvenstvu mu to ni uspelo. A je v igro vstopili šele v 73. minuti. | Foto Guliverimage

Nogometaši Paris Saint-Germaina so v 25. krogu francoskega prvenstva doma remiziralii proti Reimsu z 2:2. S tem vseeno ostajajo trdno zasidrani na vrhu prvenstvene lestvice, saj imajo deset točk naskoka pred Brestom. Le Havre Luke Elsnerja, ki vse bolj pluje v nemirnih vodah in se spogleduje z bojem za obstanek, je do pomembnih treh točk prišel z zmago nad Toulousom (1:0). V nedeljo so zmagali še Monaco, metz in Marseille, obračun Lilla in Rennesa pa se je končal z remijem.

Kylian Mbappe
Sportal Je Mbappe skregan s trenerjem? Enrique: Koga sploh zanima resnica?

Drugi Brest, ki za vodilnim PSG-jem zaostaja devet točk, je z 0:1 klonil na gostovanju pri Lensu. Edini zadetek na tekmi je v 32. minuti dosegel Ruben Aguilar.

Le Havre Luke Elsnerja je le prekinil črno serijo. Po štirih zaporednih porazih je v nedeljo na domačem igrišču z 1:0 premagal Toulouse, zabeležil velik skok na lestvici, prebil se je na 12. mesto. Zaradi velike gneče v drugem delu lestvice pa Elsner v boju za obstanek še ne more mirno spati. Zmago je Le Havru v 60. minuti zagotovil gol Christopherja Operija.