12. 11. 2023,
19.00

5 mesecev

Thermometer Blue 0,05

Monaco Nica Le Havre Luka Elsner Kylian Mbappe Kylian Mbappe PSG francosko prvenstvo Ligue 1

Nedelja, 12. 11. 2023, 19.00

5 mesecev

FRANCOSKO PRVENSTVO, 12. KROG

Zapravljena priložnost Elsnerjevih, Mbappe kljub hat-tricku pod plazom kritik

PSG | PSG je z zmago skočil na vrh francoskega prvenstva. | Foto Guliverimage

PSG je z zmago skočil na vrh francoskega prvenstva.

Nogometaši PSG so na prvi sobotni tekmi 12. kroga francoskega prvenstva zanesljivo, s 3:0 ugnali Reims in se povzpeli na vrh ligue 1. Zdaj imajo Parižani točko več od druge Nice, ki je v petek gostovala pri Montpellieru in po remiju brez zadetkov osvojila točko. Le Havre, ki ga vodi Luka Elsner, je na domačem Stade Oceane osvojil novo veliko točko, saj se je s tretjim Monacom razšel brez zadetkov, a dišalo je še po večjem presenečenju, saj je Le Havre v stoti minuti zapravil strel z bele pike. V nedeljo je Lyon prišel do prve zmage v sezoni, ko je z 1:0 ugnal Rennes.

RB Leipzig Benjamin Šeško
Sportal Šešku prva postava in osmina finala, Oblak nepremagan do "teniške" zmage

Le Havre s trenerjem Luko Elsnerjem je še šestič v sezoni tekmo francoskega prvenstva končal z remijem, s skupno 15 točkami pa je zdaj na šestem mestu, ki v prihodnji sezoni vodi celo v evropska tekmovanja. Monaco je imel v srečanju brez zadetkov sicer žogo občutnejšo več v svoji posesti (64-36), a je Le Havre enkrat več sprožil v okvir vrat nasprotnika (5:4). Za nameček so imeli domači globoko v sodnikovem dodatku veliko priložnost za osvojitev vseh treh točk, potem ko je v stoti minuti sodnik pokazal na belo točko, a je bil Samuel Grandsir neuspešen, srečanje pa se je končalo z remijem. Klub, ki ga vodi slovenski trener, je danes okrepil ganski kapetan Andre Ayew.

Luka Elsner | Foto: Guliverimage Luka Elsner Foto: Guliverimage

Za osmo zmago PSG je poskrbel Kylian Mbappe, ki se je podpisal pod hat-trick. Francoski zvezdnik je za vodstvo gostov zadel že v tretji minuti, nato pa je v polno meril še v 59. in 82. minuti. 24-letni francoski napadalec je zdaj že pri 13 zadetkih.

A kljub trem zadetkom strateg PSG Luis Enrique ni bil zadovoljen s predstavo Mbappeja in ga je po koncu tudi javno okrcal. "Nisem zadovoljen s tem, kar je prikazal. O zadetkih nimam kaj reči, a ekipi lahko pomaga še na drugačen način. Najprej bom govoril z njim, želim, da to ostane med name. Kylian je eden najboljših nogometašev na svetu, a želimo si več. Želimo si, da naredi še več," je po koncu za Prime Video Sport dejal Enrique in vzbudil pozornost javnosti.