5. 11. 2023,
22.45

5 mesecev, 3 tedne

Thermometer Blue 0,04

Kylian Mbappe Kylian Mbappe Luka Elsner Le Havre Marseille PSG Ligue 1 francosko prvenstvo

Nedelja, 5. 11. 2023, 22.45

FRANCOSKO PRVENSTVO, 11. KROG

Elsner po zapletu z alarmom do sanjskega preobrata, Nica prehitela PSG

PSG Kylian Mbappe | PSG je vsaj začasno skočil na vrh ligue 1. | Foto Reuters

PSG je vsaj začasno skočil na vrh ligue 1.

Slovenski nogometni trener Luka Elsner je v 11. krogu francoskega prvenstva dočakal prvo zmago v gosteh. Z Le Havrom je v razburljivem srečanju po velikem preobratu premagal Toulouse (2:1), dvoboj pa je pred tem prekinil nenavadni zaplet, saj se je oglasil požarni alarm, tako da je del občinstva zapustil tribune. PSG je v uvodnem dejanju kroga nadigral Montpellier (3:0) in začasno prehitel Nico, ki pa se je po nedeljski zmagi nad Rennesom vrnila na vrh lestvice.

Marseille Navijači
Sportal Znano je, kdaj se bosta pomerila Marseille in Lyon, ni pa še znano, kje

Le Havre, ki ga vodi Luka Elsner, je v gosteh premagal soseda z lestvice Toulouse (2:1). V prvem polčasu ni bilo zadetkov. Gostitelji so v izdihljajih prvega dela zapravili najstrožjo kazen, nato pa v 49. minuti vendarle povedli z 1:0. Le pet minut pozneje pa se je na stadionu, kjer je prejšnji mesec v evropski ligi gostoval Liverpool, oglasil požarni alarm.

Pozneje je bilo pojasnjeno, da so ga sprožile dimne bombe. Občinstvo je bilo ob vnaprej določeni proceduri v primeru aktiviranega alarma naprošeno, naj zapusti stadion. Določen del občinstva je to upošteval in tudi zapustil objekt.

Nogometni spektakel v Toulouse je prekinil nepričakovan zaplet z alarmom. | Foto: Guliverimage Nogometni spektakel v Toulouse je prekinil nepričakovan zaplet z alarmom. Foto: Guliverimage

Dvoboj je bil prekinjen, nato pa se vendarle nadaljeval. Ko so se nogometaši Toulousa in Le Havra vrnili na zelenico, pa je sledil preobrat. 25-letni napadalec iz Gvineje Mohamed Bayo je z dvema zadetkoma poskrbel za zmago gostov. Odločilni zadetek za sladke tri točke Elsnerjeve točke je prispeval globoko v sodnikovem podaljšku, Le Havre pa se je na lestvici zavihtel na visoko sedmo mesto.

Luka Elsner je dočakal prvo zmago v gosteh v francoskem prvenstvu z Le Havrom in se na lestvici povzpel na sedmo mesto. | Foto: Guliverimage Luka Elsner je dočakal prvo zmago v gosteh v francoskem prvenstvu z Le Havrom in se na lestvici povzpel na sedmo mesto. Foto: Guliverimage