7. 8. 2022,
22.55

1 leto, 8 mesecev

Thermometer Blue 0,12

Miha Blažič Kylian Mbappe Kylian Mbappe Lionel Messi Lionel Messi Neymar Marseille PSG francosko prvenstvo

Nedelja, 7. 8. 2022, 22.55

Francosko prvenstvo, 1. krog

Blažič debitiral v francoskem prvenstvu, PSG znova blestel

Neymar, Messi | Brazilec Neymar je bil neustavljiv, Clermontu je zabil prvi gol, nato pa prispeval še tri podaje. | Foto Reuters

Veliki favorit francoskega prvenstva je PSG, ki je prejšnji teden osvojil superpokal in navdušil s predstavo nad Nantesom (4:0), v uvodnem dejanju prvenstva pa je v gosteh nadigral Clermont 5:0. In to kljub temu, da je zaradi zdravstvenih težav v napadu pogrešal Kyliana Mbappeja. Blestela sta Neymar in Lionel Messi. Marseille, Lyon in Monaco so zmagali, Nico pa je v Toulousu pred porazom z zadetkom rešil poletni novinec Valižan Aaron Ramsey. Miha Blažič je debitiral v dresu Angersa z remijem proti Nantesu.

PSG Messi
Sportal PSG favorit za enajsti naslov prvaka v francoski ligi
Lionel Messi
Sportal PSG do prve lovorike, Messi in Neymar blestela #video

Parižani so se za uvod poigrali s Clermontom, že v deveti minuti tekme je Neymar po podaji Lionela Messija prvič zatresel mrežo domačega vratarja, nato v 26. minuti s podajo zaposlil strelca drugega gola Achrafa Hakimija, v 38. pa še enkrat asistiral, tokrat Marquinhosu, ki je zabil za 3:0, kar je bil izid prvega polčasa. V 80. minuti je bil Neymar še podajalec pri prvem golu Messija, argentinski superzvezdnik pa je šest minut kasneje zabil še za končnih 5:0.

V Franciji bi bilo vse drugo kot nov naslov PSG veliko presenečenje. Parižani so zadržali atomski napad, ki ga sestavljajo Kylian Mbappe, Neymar in Lionel Messi. V tej sezoni bodo lovili 11. naslov državnega prvaka, s čimer bi se na večni lestvici francoskih klubov povzpeli na prvo mesto. Nov trener Christophe Galtier bo skušal osvojiti tisto, kar kljub dragim naložbam katarskega vodstva ni uspelo njegovim predhodnikom, postati še evropski prvak.

Miha Blažič je sklenil pogodbo z Angersom do leta 2025 in na dvoboju z Nantesom debitiral v francoskem prvenstvu. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Miha Blažič je sklenil pogodbo z Angersom do leta 2025 in na dvoboju z Nantesom debitiral v francoskem prvenstvu. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Luka Elsner (Le Havre) je v uvodnih dveh krogih druge francoske lige osvojil eno točko. | Foto: Reuters Luka Elsner (Le Havre) je v uvodnih dveh krogih druge francoske lige osvojil eno točko. Foto: Reuters Parižanom bodo skušali prekrižati načrte številni klubi, med njimi izstopajo Marseille, ki ga po novem vodi Hrvat Igor Tudor, okrepljeni Lyon, ki je v svoje vrste sprejel številna znana nogometna imena, Nice in Monaco. V tej sezoni bodo v Franciji izpadli štirje prvoligaši.

V tej sezoni barve slovenskega nogometa v francoskem prvenstvu brani slovenski reprezentant Miha Blažič, ki se je poleti iz Budimpešte preselil k Angersu. Primorec je v uvodnem krogu debitiral v francoskem prvenstvu, proti Nantesu je prebil na igrišču vseh 90 minut.

Mladi slovenski trener Luka Elsner v drugi francoski ligi vodi Le Havre.