Torek, 1. 6. 2021, 22.35

1. sfl, finale, 3. tekma

Dobovec povedel

futsal žoga | Foto Urban Urbanc/Sportida

V finalu državnega prvenstva v futsalu je danes Dobovec na tretji tekmi s 5:2 premagal Litijo in povedel z 2:1 v zmagah. Četrta, morda že odločilna tekma finala bo v petek, 4. junija v Litiji.

Domačini so povedli v 8. minuti. Od daleč je meril Vedran Matošević, pred golom se je žoge dotaknil Kristijan Čujec. Odgovor gostov je bil konkreten in hiter. Po obrambi Damirja Puškarja je Arnon zadel za 1:1.

V 13. minuti si je Dobovec priigral četrti akumulirani prekršek, Litija je imela enega. A so domačini do konca v obrambi odigrali brez napake, gostom pa se je močno poznala odsotnost Gašperja Vrhovca in Mateja Fiderška.

Med 12. in 19. minuto je Dobovec izkoristil tri napake in si priigral neulovljivo prednost. V 12. minuti je naprej na polovici Litije Čujec ukradel žogo in podaljšal do Novaka, ki je zadel za 2:1. V 18. minuti je bil Novak podajalec iz avta, na žogo pa je pritekel in silovito zabil Teo Turk. V 19. minuti je bil Čujec na sredini spet odločnejši od Litijanov. Žogo je podal na levo do Novaka, ki jo je nesebično vrnil, Čujec pa je dosegel še en gol.

V nadaljevanju se razmerje moči na terenu ni spremenilo. Obe ekipi sta dosegli še po en gol za končnih 5:2. Serija se seli v Litijo, v domačo ekipo se vrača Gašper Vrhovec, sezono pa je zaradi poškodbe že sklenil Fideršek.

1. SFL, finale, 3. tekma:

Torek, 1. junij:
Dobovec : Litija 5:2 (4:1)
1:0 Čujec (8.), 1:1 Arnon (9.), 2:1 Novak (12.), 3:1 Turk (18.), 4:1 Čujec (19.), 5:1 Perić (29.), 5:2 Lennon (40.)