5 let, 2 meseca

nogomet Gorica

Sobota, 22. 3. 2014, 22.20

Derbi v Gorici ni postregel z zadetki

Nogometaši Gorice in velenjskega Rudarja so v tekmi 23. kroga Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 0:0.

V derbiju kroga sta se pomerila polfinalista slovenskega pokala, ki bosta prvo tekmo odigrala že v sredo v Velenju. Dvoboj dveh najboljših obramb lige je odprla Gorica, tekmeca pa sta bila v prvem delu dokaj enakovredna. V zadnjih dvajsetih minutah je domača zasedba prevladovala, vendar streli od daleč in akcije v kazenskem prostori niso obrodili sadov.

Tudi gostje so nekajkrat zapretili, nevaren je bil prosti strel Mateja Eterovića v 41. minuti, ko je vratar Alex Cordaz žogo odbil v kot. Sicer pa je prvih 45 minut minilo v borbeni igri, ko je boj za vsako žogo preprečeval lepe akcije in protinapade. Tako je bilo tudi v drugem polčasu. Tako Eterović kot Massimo Coda, ki sta s po 12 goli najboljša strelca liga, v zgoščeni obrambni igri nista dobivala uporabnih žog.

Gorica po tretji zaporedni domači tekmi od 26. oktobra lani v svojem Športnem parku še ni zmagala. Po sedmem remiju ob enajstih zmagah ima 40 točk in boljšo razliko v zadetkih kot Luka Koper, ki je trenutno tretja in ima tekmo manj od Gorice, četrti pa je Rudar (39 točk). V nedeljo se bosta na zadnji tekmi kroga ob 15. uri pomerila še Triglav in Luka Koper.