Inter Miami David Beckham Raphinha Barcelona

Sreda, 20. 7. 2022, 13.31

barcelona na pripravljalni tekmi s 6:0 premagala inter miami

Raphinha blestel ob debiju in zmagi nad Beckhamovimi

Barcelona Raphinha | Raphinha je bil vpleten v vse tri zadetke, ki jih je Barcelona dosegla v prvem polčasu. | Foto Guliverimage

Španski nogometni klub Barcelona je ponoči na prvi tekmi na pripravah v Združenih državah Amerike visoko s 6:0 premagal klub Davida Beckhama, Inter iz Miamija. Na tekmi je blestela tudi ena izmed novih okrepitev blaugrane, brazilski reprezentant Raphinha, ki je debitiral z golom in dvema asistencama.

liga prvakov Maribor Soligorsk
Sportal Mariborčani pred novo evropsko oviro s posebno prošnjo navijačem

Raphinha je bil vpleten v vse tri zadetke, ki jih je Barcelona dosegla v prvem polčasu. Brazilec, ki je v začetku meseca prišel iz Leedsa, je v 19. in 41. minuti asistiral Pierre-Emericku Aubameyangu in Ansuju Fatiju, medtem ko je svoj prvenec okronal še z zadetkom v 25. minuti.

Najnovejša okrepitev blaugrane, poljski napadalec Robert Lewandowski, na tekmi ni nastopil in bo moral na svoj debi za Katalonce še malo počakati. Je pa poleg Brazilca debitiral še en novinec, danski branilec Andreas Christensen, ki je prišel iz Chelseaja.

V drugem polčasu je Barcelona Interju nasula še tri zadetke. Pod zadnjega se je podpisal francoski reprezentant Ousmane Dembele, ki je s katalonskim klubom v začetku meseca podaljšal pogodba še za dve sezoni.

Naslednjo prijateljsko tekmo bo Barcelona v nedeljo odigrala z madridskim Realom, na pripravah pa se bo pomerila še z italijanskim Juventusom in rdečimi biki iz New Yorka.