Angleško prvenstvo, 23. krog

Manchester City se še drži vodilnega Liverpoola, Tottenham se je komaj rešil pri Fulhamu

Arsenal | Arsenal v mestnem derbiju premagal Chelsea. | Foto Reuters

Arsenal v mestnem derbiju premagal Chelsea.

V 23. krogu angleške premier lige je vodilni Liverpool v zanimivi tekmi, ko je že zaostajal, na koncu s 4:3 premagal Crystal Palace in varno ostal na prvem mestu. Man City se mu je z zmago nad Huddersfieldom Jona Gorenca Stankovića (Slovenca ni bili v kadru za tekmo) ponovno približati na štiri točke zaostanka. V sobotnem londonskem derbiju je Arsenal pred domačimi gledalci brez težav premagal Chelsea (2:0). Topničarji imajo zdaj le še tri točke zaostanka za modrimi.

Enako velja tudi za Manchester United, ki je spet zmagal. Norveški strokovnjak Ole Gunnar Solskjaer je na klopi rdečih vragov prišel še do sedme zaporedne zmage. United je proti vse prej kot slabemu Brightonu slavili z 2:1.

Manchester City za vodilnim Liverpoolom zaostaja štiri točke. | Foto: Reuters Manchester City za vodilnim Liverpoolom zaostaja štiri točke. Foto: Reuters

Uvodna tekma 23. kroga je postregla s festivalom zadetkom in izjemnim dosežkom Dioga Jote. Mladi Portugalec je dosegel kar tri zadetke, zadnjega v drugi minuti sodnikovega podaljška. Wolverhampton je premagal Leicester City s 4:3, domači navijači pa so bili v ekstazi.

Tottenham se je v še enem londonskem derbiju pomeril s Fulhamom in imel z moštvom, ki se bojuje za obstanek v premier ligi, precej težav. Llorente je z avtogolom v 17. minuti poskrbel za vodstvo domačih, za izenačenje v 51. minuti Dele Ali, za pomembne tri točke, s katerimi Tottenham na lestvici ohranja nekoliko varnejšo razdaljo pred Chelseajem in Arsenalom, pa je že v sodnikovem podaljšku poskrbel Harry Winks.

Tottenham se je hudo namučil s Fulhamom. | Foto: Reuters Tottenham se je hudo namučil s Fulhamom. Foto: Reuters