Leeds United Manchester United Premier League angleško prvenstvo

Angleško prvenstvo, zaostala tekma 8. kroga

Manchester United izvlekel točko

Manchester United : Leeds United | Manchester United je vknjižil točko. | Foto Reuters

Manchester United je vknjižil točko.

Na zaostali tekmi 8. kroga angleškega prvenstva sta se Manchester United in Leeds na zanimivem obračunu razšla z remijem z 2:2. Leeds je sicer po 48 minutah tekme vodil že z 2:0, nato pa je rdečim vragom uspela vrnitev v tekmo. Na koncu sta se morali obe strani zadovoljiti s točko.

Josep Guardiola
Sportal Konec pravljice Manchester Cityja? Največji tekmeci bi ga vrgli iz lige.

Nogometaši Manchester Uniteda so imeli možnost, da po zaostali tekmi 8. kroga angleške lige na drugem mestu lestvice vsaj začasno ujamejo mestnega tekmeca City, a priložnosti niso izkoristili. Zgodovina je bila do te tekme povsem na strani Manchester Uniteda, ki je do tega srečanja na zadnjih 17 medsebojnih tekmah z Leedsom izgubil le enkrat, in sicer leta 2002. Zaradi neprepričljivih predstav so pri Leedsu odpustili trenerja Jesseja Marscha, šok terapija pa je na uvodu v srečanje močno pomagala nogometašem gostujočega moštva, ki so povedli že v prvi minuti tekme, ko je zadel Wilfried Gnonto. Na začetku drugega polčasa je Leeds po avtogolu Raphaela Varana vodil že z 2:0, a se rdeči vragi niso predali. Zaostanek je v 62. minuti znižal Marcus Rashford, osem minut kasneje pa je izenačil Jadon Sancho, ki je s tem postavil tudi končni izid srečanja.

Marsch je sicer Leeds prevzel januarja 2022 in ga obdržal v elitni angleški ligi. Ekipo bodo za zdaj, dokler vodilni ne najdejo novega trenerja, vodili Michael Skubala, Paco Gallardo in Chris Armas.